Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ddd540e8-4e3b-4a12-b4ce-45bd35413525.jpg Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie

Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie

Szukasz mieszkania, domu, działki? Potrzebujesz fachowej porady kredytowej? Brakuje ci inspiracji i pomysłu, jak wykończyć wnętrze, nie wiesz, z jakich materiałów skorzystać? Chcesz się dowiedzieć, jak dobrze inwestować w nieruchomości w basenie Morza Śródziemnego? Przyjdź na Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie, 2 i 3 kwietnia w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Wstęp – wolny.

 

Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie to kompleksowy przegląd oferty domów i mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego z Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta. Swoją ofertę przedstawią znane trójmiejskie i ogólnopolskie firmy deweloperskie. Nie lada gratką będą nowości i premiery targowe: Inpro zaprezentuje Harmonię Oliwską w Gdańsku-Oliwie, Euro Styl – Osiedle Viridis w Gdyni, PB Górski – Angielską Groblę w Gdańsku, BAY 7 – Osiedle Maciejka w Gdańsku, BMC – Osiedle Centrum w Gdyni, a Sojeccy Nieruchomości Jacek Sojecki – apartamenty w Rezydencji Perła Księcia Kiejstuta w Gdyni.

 

Warto odwiedzić targi, wybrać mieszkanie i rozpocząć procedurę kredytową. W ofercie wystawców są m.in. mieszkania spełniające kryteria rządowego programu Mieszkanie dla Młodych oraz bankowe oferty finansowania zakupu mieszkania także i w tym programie, badanie wstępnej zdolności kredytowej, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz informacje o obniżce kosztów kredytu hipotecznego, ocena ryzyka zakupu mieszkania. Można zbadać swoją zdolność kredytową i dowiedzieć się, gdzie i jak otrzymać kredyt „szyty na miarę”. Taka wiedza przyda się, gdyż w 2016 r. kredytobiorca musi, zgodnie z decyzją KNF, mieć co najmniej 15 proc. wkładu własnego na kupowane mieszkanie. Jedną trzecią będzie mógł wnieść w formie blokady środków na rachunkach lub wykupując ubezpieczenie pod warunkiem, że będzie dysponował kwotą odpowiadającą 10 proc. ceny mieszkania. Zamiennikiem brakującego wkładu nie może być podwyższona marża.

W bogatej ofercie wystawców m.in.: mieszkania spełniające kryteria rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Rządowy program MdM, od czasu otwarcia na rynek wtórny jest tak popularny, że istnieje realne ryzyko wyczerpania środków już w pierwszych miesiącach 2016 r. Na targach oferta tych mieszkań nadal jest pokaźna i różnorodna. Po nowelizacji, po dopłatę do kredytu w ramach programu mogą ubiegać się m.in. kupujący nie tylko nowe, ale też mieszkania z rynku wtórnego, nabywcy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu czy wkładu budowlanego wnoszonego do spółdzielni mieszkaniowej w celu uzyskania prawa własności mieszkania. Dzięki nowelizacji do programu, razem z uczestnikiem MdM mogą przystąpić inne, w tym niespokrewnione osoby.

Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie to w jednym miejscu i czasie dostęp do aktualnej oferty mieszkań i niezbędnej wiedzy potrzebnej przy bezpiecznym zakupie własnego M. Ekspozycję wystawców dopełnia bogaty program edukacyjny i rozbudowane centrum porad, w którym goście mogą korzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji. Z projektantami wnętrz odwiedzający aranżują własny dom czy mieszkanie, dostosowują do własnych potrzeb lokal od dewelopera, przebudowują cztery kąty z rynku wtórnego. Dyżurujący w punktach konsultacyjnych doradcy będą oferować wszechstronną pomoc w podejmowaniu decyzji o wyglądzie mieszkań i domów – w zgodzie z potrzebami funkcjonalnymi i estetycznymi.

 

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe Mieszkanie
2-3 kwietnia 2016 r., sobota i niedziela, godz. 10.00–17.00
Ergo Arena
plac Dwóch Miast 1
Gdańsk – Sopot

Wstęp – wolny

 


Opr. BMG

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.