Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Targ kulinarny, rodzinne warsztaty, sztuka cyrkowa i historyczne spacery. Majówka w Sopocie po francusku

Targ kulinarny, rodzinne warsztaty, sztuka cyrkowa i historyczne spacery. Majówka w Sopocie po francusku

Piknik

Tegoroczny długi weekend majowy zacznie się już 27 kwietnia i potrwa do 6 maja. Inspiracją dla wybranych wydarzeń tegorocznej Sopockiej Majówki są kultura, zwyczaje i smaki Francji.

 

Zobacz, dlaczego warto zjawić się już dziś w Sopocie. W programie są pokazy filmowe i spektakle teatralne, koncerty, wystawy, warsztaty rodzinne, pikniki, targ kulinarny, aktywności sportowe i spacery historyczne.

 

Cirque Mosaic

  • pokazy cyrkowe i animacje rodzinne
  • wtorek, 1 maja, Plac Przyjaciół Sopotu

Wyobraźnię najmłodszych uczestników pobudzi grupa kreatywnych artystów cyrkowych, wspólnie tworzących unikatową mozaikę talentów, czyli Cirque Mosaic. W programie wydarzenia nie zabraknie pokazów ekwilibrystyki i żonglerki, jazdy na monocyklu, popisów sztuki cyrkowej, muzyki na żywo oraz gier i zabaw sprawnościowych dla dzieci.

 

„Francuska bagietka”

  • spektakl uliczny w wykonaniu Teatru SFINKS i studentów ASP w Gdańsku
  • środa, 2 maja, taras Klubokawiarni Dwie Zmiany, ul. Boh. Monte Cassino 31/Willa Bergera, ul. Obrońców Westerplatte 24

Artyści, performerzy i muzycy jako spadkobiercy wolnościowych i kolorystycznych tradycji Szkoły Sopockiej pragną złożyć artystyczny, z francuska frywolny i z sopocka przekorny, hołd dla Paryża i  „sopocko-paryskich” powiązań kulturowych w sztuce, modzie i muzyce. W programie wydarzenia muzyka na żywo, wystawa w ogrodzie Willi Bergera i mapping na placu przy fontannie Jasia Rybaka oraz na budynkach przy ul. Haffnera (róg Majkowskiego) oraz przy ul. Podjazd.

 

Piknik patriotyczny

  • Muzeum Sopotu, ul. Józefa Poniatowskiego 8
  • czwartek, 3 maja

Muzeum Sopotu przygotowało 3 maja piknik patriotyczny. W programie m.in. warsztaty robienia kotylionów dla dzieci, spotkanie z Pomorskim Towarzystwem Genealogicznym i wykład o kuchni z początku XX wieku połączony z degustacją i wystawa plenerowa. Wyjątkową atrakcją będzie prezentacja autobusu, który w okresie międzywojennym jeździł na trasie Sopot – Gdynia oraz pokazy samochodów z lat 20. i 30. XX wieku.

 

Smaki Francji

  • targ kulinarny
  • 4-6 maja, Sopot Centrum, ul. Dworcowa 7

Francuzi na całym świecie słyną ze sztuki przygotowywania potraw i delektowania się ich wybornym smakiem. Znakomita kuchnia francuska odzwierciedla ich namiętny stosunek do jedzenia, a każdy region Francji ma własne specjały. Podczas Sopockiej Majówki, w pasażu przy dworcu kolejowym w Sopocie, entuzjaści kuchni francuskiej z całą pewnością znajdą coś interesującego dla siebie. Podczas kilkudniowej imprezy zaprezentują się francuskie restauracje i dystrybutorzy francuskich serów, bagietek, win i innych specjałów kraju nad Sekwaną.

 

Fisz Emade Tworzywo i Rebeka

  • koncert
  • sobota, 5 maja, Opera Leśna, Stanisława Moniuszki 12

Podczas Sopockiej Majówki 2018, na scenie Opery Leśnej wystąpią dwa dobrze znane na polskiej scenie muzycznej zespoły – Fisz Emade Tworzywo oraz Rebeka. Fisz Emade Tworzywo to duet, który od 2001 r. tworzą producent muzyczny i instrumentalista Piotr Waglewski oraz raper i wokalista Bartek Waglewski. Zespół ma na swoim koncie 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej i hiphopowo-eklektycznej, którym nieobce są wpływy jazzu, downtempo czy funk. Drugim zespołem, który tego samego wieczoru pojawi się w Operze Leśnej, będzie duet Rebeka, który tworzą Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny. Nie zabraknie więc silnego kobiecego głosu, wyrafinowanych kompozycji muzycznych i oryginalnego brzmienia łączącego elektronikę z ambitnym popem.

 

 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie Bałtyckiej Agencji Artystycznej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.