Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tam, gdzie kolej nie dociera, dojedziemy autobusem. Sprawdź wakacyjne połączenia do pomorskich letnisk

Tam, gdzie kolej nie dociera, dojedziemy autobusem. Sprawdź wakacyjne połączenia do pomorskich letnisk

Autokary PKS, Gryf

Jak co roku, w wakacje przewoźnicy autobusowi na najpopularniejszych liniach uruchamiają dodatkowe połączenia. Zobacz, jak dojechać do Krynicy Morskiej, Karwi lub Wdzydz.

 

Większość zmian w rozkładach jazdy obowiązywać będzie od 23 czerwca 2018 r.

 

Kierunek Mierzeja Wiślana

Na trasie pomiędzy Gdańskiem a Mierzeją Wiślaną kursują autobusy PKS Gdańsk oznaczone numerem 870. Podróżni mają do dyspozycji aż 19 kursów w ciągu dnia. Pierwszy autobus wyjeżdża z gdańskiego dworca PKS już o godz. 6.15 a ostatni o godz. 21.15. Ostatni autobus z Krynicy Morskiej do Gdańska odjeżdża o 21.30. Po drodze pojazdy zatrzymują się między innymi w: Mikoszewie, Jantarze, Stegnie i Sztutowie. Kilka kursów z Krynicy Morskiej jedzie dalej do Piasków. Podróż na Mierzeję Wiślaną trwa około półtorej godziny, zależnie od panujących warunków drogowych.

 

A może nad jeziora?

Podróż do Wdzydz Kiszewskich i Gołunia jest nieco bardziej skomplikowana. Z Gdańska są tylko dwa codzienne i bezpośrednie autobusy linii 860. Pierwszy odjeżdża z dworca PKS o godz. 8.50, a drugi o godz. 16.20. Kursy powrotne z Gołunia do Gdańska zaplanowano o godz. 11.00 i godz. 18.50. Bezpośrednia podróż potrwa dwie godziny. Dodatkowo pomiędzy Wdzydzami Kiszewskimi a Kościerzyną dwa razy dziennie, ale tylko w dni powszednie, kursują autobusy PKS Starogard Gdański.

 

Do serca Kaszub

W rejon Jezior Raduńskich dojedziemy autobusami firmy Gryf z Kartuz. Z kartuskiego dworca autobusowego rozpoczynają się kursy do Chmielna, Ostrzyc czy Brodnicy. Większość autobusów kursuje jednak w dni powszednie. Linią nr 8 można dojechać do Chmielna. Autobusy jeżdżą średnio co dwie godziny. Również do Ostrzyc autobusy kursują z podobną częstotliwością. Jest też kilka połączeń przez Borucino do Sulęczyna.  

 

Dalej na północ

Liczne połączenia autobusowe łączą Jastrzębią Górę i Karwię z Trójmiastem. Największą liczbę połączeń oferuje PKS Wejherowo. W lecie uruchamiane są kursy z Karwi do Gdańska. Rozkład został tak ułożony, aby umożliwić letnikom całodzienny pobyt w stolicy województwa i wieczorny powrót nad morze. Z Karwi wyjazd zaplanowano o godz. 9.15 i godz.10.35, a powrót z Gdańska o godz.15.50 i godz. 17.50. Podróż na tej trasie trwa około dwóch godzin. Znacznie więcej autobusów kursować będzie pomiędzy Puckiem a Jastrzębią Górą. W dni powszednie autobusy będą jeździć praktycznie co godzinę. Dodatkowe autobusy, głownie w weekendy będą kursować również z Wejherowa do Białogóry i Kopalina.

 

Na ruchome wydmy

Wybrzeże Słowińskie jest znacznie słabiej skomunikowane niż inne regiony. Ze Słupska do Smołdzina  dojedziemy autobusami PKS Słupsk oraz firmy Nord Express. Autobusy kursują tylko kilka razy dzienne. Pierwszy odjeżdża o godz. 8.50 ze Słupska. Kilka pojazdów ze Smołdzina jedzie dalej, aż do Kluk. Ostatni powrotny autobus z Kluk wyjeżdża jednak o godz. 14.50. Dodatkowo  większość połączeń realizowana jest tylko w dni powszednie. O wiele łatwiej dojechać jest do nadmorskich Rowów. Tam autobusy kursują również w weekendy. Pierwszy autobus ze Słupska rusza już o godz. 5.50, a ostatni o godz. 22.15.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.