Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/d6c206ab-6ed5-41eb-abc7-35584ab29bbc.jpg Tajemnicze zaułki, brukowane ulice, stawy i lasy. Artystyczne instalacje Festiwalu Narracje pokażą Oliwę, jakiej nie znamy

Tajemnicze zaułki, brukowane ulice, stawy i lasy. Artystyczne instalacje Festiwalu Narracje pokażą Oliwę, jakiej nie znamy

Instalacja artystyczna w brzeźnieńskim parku. Narracje 2017

Był Nowy Port, Stare Przedmieście, Biskupia Górka czy Wrzeszcz. Czas odkryć kolejną dzielnicę. Jak polscy i zagraniczni artyści widzą dobrze znaną i przez wielu szczególnie lubianą dzielnicę Gdańska – Oliwę? Przekonaj się w dwa listopadowe wieczory. Festiwal Narracje już 16 i 17 listopada 2018 r.

 

Mottem dziesiątej, jubileuszowej edycji Festiwalu Narracje będzie cytat z wiersza Rainera Marii Rilkego: „Słońca w ciszy były jak wielki śpiew w zenicie”.

 

Jaka jest Oliwa po zmroku?

Tegoroczny kurator festiwalu Piotr Stasiowski zaprosił do Oliwy 28 artystów polskich i zagranicznych. Artyści pokażą zwiedzającym gdańską dzielnicę, to co jest pozornie oczywiste. – Może dzięki interwencjom twórców, dzięki jakiemuś niedopowiedzeniu, które na chwilę zawiśnie nad Oliwą, będziemy mogli spojrzeć na nią innymi oczami – opowiada kurator  festiwalu. – Zajrzymy w głąb Oliwy po zmroku, a wtedy wszystko wygląda inaczej –  dodaje.

 

Wyrusz na spacer

Festiwalowe instalacje artystyczne można odwiedzać samemu lub z przewodnikiem. Dla samodzielnych odkrywców organizatorzy przygotowali specjalne mapki z zaznaczonymi punktami. Chętni będą mogli wziąć również udział w spacerze z przewodnikiem. W tym roku oprowadzanie będzie zarówno w języku polskim, jak i rosyjskim i angielskim. Należy się jednak przygotować na dłuższy niż zwykle spacer. Narracyjna trasa rozpocznie na pętli tramwajowej w Oliwie i przez uliczki starej Oliwy, ulicę Polanki, Staw Młyński doprowadzi do Domu Zarazy i oliwskiego parku.

 

Warzywny klub

Festiwalowy klub działać będzie w Oliwskim Ratuszu Kultury. W tym roku hasłem przewodnim klubu będą warzywa. Od godziny 17 w ogródku ratusza będą prowadzone warsztaty dla dzieci i dorosłych. Będzie również degustacja wegetariańskich potraw i słodkich wypieków. Dzień zwieńczą koncerty oraz bal przebierańców. W strefę gastronomiczną zamieni się również ulica Schopenhauera, gdzie zaparkują food-trucki.

 

Festiwal Narracje

Festiwal odbywa się od 2009 roku. Początkowo artystyczne instalacje znaleźć można było w śródmieściu. W kolejnych latach festiwal przenosił się do innych dzielnic, między innymi do Dolnego Miasta,  Wrzeszcza Górnego i Brzeźna. Festiwal odbywa się jesienią, kiedy większość wydarzeń artystycznych ma miejsce we wnętrzach. Z roku na rok Narracje cieszą się coraz większą popularnością.

 

Narracje #10. Słońca w ciszy były jak wielki śpiew w zenicie

  • 16-17 listopada 2018 r., piątek-sobota, godz. 17.00-1.00
  • Gdańsk-Oliwa
  • wstęp – wolny

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.