Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Szukasz pracy? Te targi są dla ciebie. Będzie prawie stu pracodawców i trzy tysiące ofert pracy

Szukasz pracy? Te targi są dla ciebie. Będzie prawie stu pracodawców i trzy tysiące ofert pracy

Metropolitalne Targi Pracy 2017

Na Metropolitalnych Targach Pracy 18 kwietnia 2018 r. nowych pracowników będzie szukało prawie 100 firm. Fotograf zrobi profesjonalne zdjęcie do CV, a specjaliści HR pomogą dopracować dokumenty aplikacyjne i zdradzą tajniki rozmów kwalifikacyjnych. Będzie też okazja, by dowiedzieć się, jak przekuć pasję w biznes i założyć własną firmę.

 

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza to jedna z obowiązkowych imprez nie tylko dla poszukujących nowego zatrudnienia, to także inspirująca propozycja dla osób, które myślą o założeniu działalności gospodarczej lub dopiero planują karierę zawodową. Targi w AmberExpo podzielono na kilka stref tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Strefa pracy – prawie 100 firm

Na targach nie zabraknie zarówno znanych i cenionych firm, jak i lokalnych przedsiębiorców. Nowych pracowników szukać będzie prawie 100 firm. To m.in. Lotos, Poczta Polska, Kemira, Carrefour, State Street Bank, Arla, Solid Security czy Grupa GPEC, Biedronka, Nationale-Nederlanden, i LPP (właściciel m.in. marki Reserved, Cropp, House). Łącznie zaprezentują około 3000 ofert pracy. Szczególnie poszukiwani są elektrycy, kierowcy, magazynierzy, pracownicy obsługi klienta, sprzedawcy, specjaliści IT oraz księgowi.

 

Strefa pracy letniej

Targi powinni zainteresować też wszystkich szukających pracy na wakacje. 18 wystawców reprezentować będzie głównie sektor gastronomiczny, rozrywkowy oraz hotelarski. Wśród prezentowanych ofert zatrudnienia znajdą się propozycje dla m.in. kelnerów, recepcjonistów, barmanów i kucharzy.

 

 

Strefa rozwoju – Aleja Rekrutacji, profesjonalne fotografie i szukanie talentów

W tej części targów profesjonalni rekrutrzy będą udzielać rad, jak napisać dobre CV, jak zainteresować potencjalnego pracodawcę i jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Na stanowisku fotografa będzie można wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych. Pracownicy Centrum Rozwoju Talentów będą udzielać wskazówek dotyczących rozwoju i predyspozycji zawodowych. Z myślą o młodzieży zorganizowany będzie event pod hasłem „POWER 2 WORK”, który promuje Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, ukierunkowany na wsparcie osób do 30. roku życia. Zainteresowani dowiedzą się o możliwościach, jakie dają fundusze europejskie w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji.

 

Warszraty na Metropolitalnych Targach Pracy w 2017 roku. Fot. mat. organizatora

 

Strefa biznesu – czy warto założyć własną firmę?

Przyszli przedsiębiorcy dowiedzą się, skąd wziąć środki na start, jakie formalności trzeba dopełnić przed uruchomieniem działalności oraz kto może pomóc w założeniu i rozwoju firmy. Doświadczeniem dzielić się będą pracownicy Gdańskiego Inkubatora Starter, Gdańskiego Urzędu Pracy i O4 – Olivia Business Centre. Doradzą m.in., jaki rodzaj działalności jest najkorzystniejszy i jakie firmy mają szansę zaistnieć na rynku.

 

Strefa migracji – jak legalnie podjąć pracę na Pomorzu?

Strefa migracji przeznaczona będzie dla cudzoziemców, którzy chcieliby rozpocząć pracę w Polsce, oraz dla mieszkańców województwa pomorskiego zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej. Powinni z niej skorzystać tez pracodawcy, którzy chcą zatrudniać obcokrajowców. Dowiedzą się m.in., jakie formalności trzeba załatwić.

W strefie migranta o legalnym podejmowaniu pracy na terytorium RP opowiadać będą pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowej Inspekcji Pracy, Gdańskiego Urzędu Pracy oraz Straży Granicznej. Natomiast wskazówek dotyczących życia i pracy w państwach Wspólnoty udzielać będą eksperci z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

 

Strefa warsztatów – biznesowy savoir vivre, pasjobiznes i perspektywy dla programistów

Do wyboru jest 14 różnych warsztatów i spotkań. Wśród nich kreowanie wizerunku, szukanie własnej ścieżki kariery czy odkrywanie potencjału zawodowego i osobistego. Specjalne zajęcia zaplanowano dla pasjonatów IT. O najbardziej perspektywicznych zawodach dla programistów oraz o tym, czy w przyszłości każdy będzie musiał znać kod, opowiadać będzie Katarzyna Gajewska z CodersLab. Będą warsztaty z kreowania wizerunku firmy w sieci, sposobach zarabiania na własnym hobby i z savoir vivre w biznesie.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

 

Strefa gamifikacji – gra, która rozwija

W strefie gamifikacji będzie można przekonać się na własne oczy, czym jest rozszerzona rzeczywistość, w jakim kierunku zmierza dzisiejsza technologia i jakie zawody zostaną zastąpione przez roboty. Na odwiedzających czekać będą m.in. Centrum Nauki Experyment, producent gier planszowych Rebel, a także firma Air Born, która podczas wydarzenia zaprezentuje swoje drony oraz symulatory lotów.

 

Pełną listę pracodawców, ofert zatrudnienia i formularze zapisów na warsztaty można znaleźć na stronie Metropolitalnych Targów Pracy.

 

 

Metropolitalne Targi Pracy

  • 18 kwietnia 2018 r., środa, godz. 10.00-16.00
  • AmberExpo
  • ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny (na warsztaty obowiązują zapisy)
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.