Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Szukasz pomysłu na siebie? Na nową pracę albo studia? Skorzystaj ze specjalnych porad doradców zawodowych

Szukasz pomysłu na siebie? Na nową pracę albo studia? Skorzystaj ze specjalnych porad doradców zawodowych

CoWomen / unsplash.com

Nie prześpij wakacji! To świetny czas na zaplanowanie kariery, znalezienie pierwszej pracy lub totalną zmianę w życiu zawodowym. W podjęciu decyzji, stworzeniu ciekawego CV oraz znalezieniu ukrytych talentów pomogą dorady zawodowi. Do 23 sierpnia będą udzielać darmowych porad w Gdańsku i Słupsku.

 

Konsultacje odbywają się od poniedziałku do piątku. Obowiązują zapisy.

 

Poczuj się pewnie na rynku pracy

Indywidualne konsultacje to dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą zmiany w życiu. Niezależnie od tego, czy dopiero stawiają pierwsze kroki w pracy, wybierają studia, szukają zatrudnienia na wakacje, marzą o własnej firmie lub całkowicie chcą zmienić swoją ścieżkę kariery. – Spotkanie ze specjalistą pokaże od czego zacząć takie zmiany – mówi Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Jeśli np. chodzi o założenie działalności gospodarczej, doradca zasugeruje, jakie działania podjąć, żeby zrealizować pomysł na biznes – tłumaczy Żmudzińska.

Profesjonalny doradca podpowie przede wszystkim, jak znaleźć swoje mocne strony, stworzyć CV, które zachwyci pracodawcę, i odnaleźć się na rynku pracy. Pomoże zaplanować strategię poszukiwania pracy dostosowaną do własnych potrzeb oraz przygotuje do rozmowy z przyszłym pracodawcą. Można będzie dowiedzieć się także, jak łączyć studia z nauką lub założyć własny biznes.

 

Młodzież na konsultacje

Wakacje to dobry czas, żeby zająć się swoimi sprawami. – Zachęcamy młodzież do korzystania z porad doradcy zawodowego – zaznacza Żmudzińska. – Młodzi ludzie bardzo często nie potrafią wskazać swoich mocnych stron i predyspozycji, a przez to zdecydować się na właściwe studia czy szkołę. Dziś to bardzo ważne, bo rynek pracy zmienia się w tempie ekspresowym i trudno określić, które zwody w najbliższej przyszłości zapewnią zatrudnienie – wyjaśnia.

A, jak podkreśla Żmudzińska, w niedalekiej przyszłości pojawi się wiele nowych zawodów związanych z dynamicznie rozwijającymi się technologiami. Według prognoz ekspertów w ciągu najbliższej dekady aż 47 proc. obecnie wykonywanych zawodów zniknie. – Dlatego trzeba rozwijać nowe umiejętności i planować to wyprzedzeniem, a przede wszystkim nie bać się zmian – mówi.

Konsultacje są całkowicie bezpłatne, trzeba tylko wcześniej umówić się na spotkanie telefonicznie lub osobiście (numery telefonów na grafice). Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku czekają codziennie w godzinach 8-15 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku, ul. Żabi Kruk 16. Konsultacje odbywają się także w Słupsku – w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Jaracza 18a.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.