Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wejherowie po remoncie. Jest większy i lepiej wyposażony

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wejherowie po remoncie. Jest większy i lepiej wyposażony

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Więcej łóżek na intensywnej terapii, dodatkowa sala zabiegowa, a także nowoczesne urządzenia m.in. do zewnętrznego masażu serca, ultrasonograf i aparat RTG. To tylko niektóre ze zmian, z jakich będą mogli skorzystać pacjenci wejherowskiego szpitala.

 

W uroczystym otwarciu zmodernizowanego oddziału ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie w czwartek, 10 maja 2018 r. wziął udział marszałek Mieczysław Struk. W projekcie chodziło o rozbudowę oraz doposażenie obszaru zabiegowego oraz wstępnej intensywnej terapii SOR.

 

Większy i lepiej wyposażony oddział

Powstała sala z czterema stanowiskami do wstępnej intensywnej terapii wraz z niezbędnym zapleczem tj. magazynek, łazienka. Utworzono też drugą salę zabiegową na potrzeby terapii natychmiastowej. Nowy gabinet konsultacyjno-zabiegowy zapewni obsługę zwiększonej liczby pacjentów SOR. W ramach prac powstało pomieszczenie RTG, dyżurka lekarska, sterownia, szatnia dla potrzeb RTG oraz pomieszczenie socjalne. Ponadto, dobudowano stanowiska do dekontaminacji usytuowane przy podjeździe dla ambulansów SOR, wymieniono windę w obszarze SOR oraz zakupiono niezbędną aparaturę medyczną i wyposażenie.

– W 2017 r. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wejherowie przyjął 63 tysiące pacjentów i liczba ta wciąż rośnie. Uznaliśmy, że zrealizowanie tego projektu znacząco wpłynie na podniesienie jakości świadczonych usług i bezpieczeństwa zdrowotnego w szpitalu w Wejherowie – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich. – Co także istotne, udało nam się powiększyć obszar SOR o 260 m kw. oraz zakupić nowoczesny sprzęt medyczny – dodaje wiceprezes Zieleniewski.

Dla oddziału kupiono m.in.: aparat RTG cyfrowy kostno-płucny, urządzenie do dekontaminacji, stół operacyjny, aparat USG ultrasonograficzny do badań urologicznych, urządzenia do zewnętrznego masażu serca.

– Szpitalny Oddział Ratunkowy jest miejscem, do którego trafiają osoby w stanie zagrożenia życia. To m.in. pacjenci z wypadków, po udarach, wylewach czy zawałach, a także np. z atakiem wyrostka robaczkowego. Wymagają szybkiej diagnozy i leczenia – mówi Mieczysław Struk marszałek województwa pomorskiego. Dlatego też modernizacja oddziału i zakup nowoczesnego sprzętu były po prostu konieczne. To wyraz troski o zdrowie naszych pacjentów. A samorząd województwa od lat dba o podnoszenie standardów w tzw. szpitalach marszałkowskich. Dzięki takim inwestycjom pacjenci mają bardziej komfortowe i bezpieczne warunki diagnostyki i leczenia, a personel – pracy. W naszych podmiotach leczniczych zostaną też zmodernizowane SOR-y w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni oraz Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie – wyjaśnia marszałek Struk. 

Szpital Specjalistyczny w Wejherowie służy głównie pacjentom z powiatów wejherowskiego oraz puckiego. To jedyna placówka w tej części regionu. – Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wejherowie jest jednym z największych i najlepiej wyposażonych w województwie. Posiada całodobowe lądowisko dla helikopterów wchodzi w strukturę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – tłumaczy Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich.

 

 

Koszt modernizacji

Całkowity koszt projektu zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 to prawie 4 mln zł, z czego dofinansowanie z funduszy europejskich to ponad 3 mln zł, samorząd województwa przekazał ponad 360 tys. zł, a resztę pokrył szpital.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.