Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Szpitale Pomorskie wygrywają. „Najtrudniej wymyśleć najprostszą nazwę”

Szpitale Pomorskie wygrywają. „Najtrudniej wymyśleć najprostszą nazwę”

Wręczenia Nagród Szpitale Pomorskie

Wręczenie nagród w konkursie na nazwę trzech połączonych szpitali należących do samorządu województwa pomorskiego. Nagrodzono zaangażowanie i pomysłowość.

 

W konkursie ogłoszonym przez Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy sp. z o.o. w Gdańsku, Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy sp. z o.o. w Wejherowie oraz Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o. ich pracownicy zgłosili aż 35 propozycji. W pierwszym etapie komisja wybrała 7 najciekawszych nazw. Następnie głosowanie zadecydowało o zwycięskim pomyśle. Jednogłośnie wybrano: Szpitale Pomorskie.

– Najtrudniej wymyśleć najprostszą, a jednocześnie najbardziej rozpoznawalną nazwę. Zwłaszcza dla takiej jednostki jak szpital. Cieszę się, że Panie z takim zaangażowaniem włączyły się w ten trudny proces – tak Paweł Orłowski, wicemarszałek województwa pomorskiego, pogratulował siedmiu zwyciężczyniom konkursu na nową nazwę połączonych szpitali na Pomorzu.

Pierwszą nagrodę  za nazwę Szpitale Pomorskie zdobyła Jolanta Błas ze Szpitali Wojewódzkich w Gdyni. Równorzędnymi nagrodami zostały wyróżnione: z Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy Maria Miler i Hanna Necel. Ze Szpitali Wojewódzkich w Gdyni Emilia Łosińska, Wioletta Wysiadłowska oraz Joanna Tomala. Natomiast  ze Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie nagrodzona została Alicja Mączkowiak.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.