Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Szpitale Pomorskie dostały nową aparaturę. Chodzi m.in. o kardiomonitory i respiratory

Szpitale Pomorskie dostały nową aparaturę. Chodzi m.in. o kardiomonitory i respiratory

Budynek Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsk

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku otrzymało kardiomonitory oraz pompy infuzyjne o wartości 70 tys. zł ufundowane przez firmę JiT Team. Natomiast Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni dostał respiratory od Invest Komfortu.

 

Przekazanie sprzętu odbyło się 27 maja 2020 r.

 

Wsparcie niejedno ma imię

Dary przekazane przez Invest Komfort oraz JiT Team to pomoc, jaką już od prawie 3 miesięcy, w związku z pandemią koronawirusa, dostają podmioty lecznicze od różnych firm. – Dla wszystkich pracowników Szpitali Pomorskich praca w obliczu pandemii koronawirusa jest sytuacją wyjątkową – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich. – Nadal pozostajemy w stałej gotowości i przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych COVID-19 w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Kiedy w połowie marca za pośrednictwem Facebooka zaapelowaliśmy o wsparcie nas w zakupie sprzętu ochrony osobistej, firmy nie tylko pomogły w tego rodzaju zakupach, ale podjęły decyzję o przekazaniu wysokich sum, za które zakupiliśmy niezbędną aparaturę medyczną. Nasz apel spotkał się z dużym odzewem. Dzięki temu znaleźliśmy ludzi o wielkich sercach, którzy ofiarowali nam pomoc w szpitalach w Gdańsku, Gdyni i w Wejherowie – dodaje Zieleniewski.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.