Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Szlakiem brzóz. Zwiedzaj zielone zakątki Gdańska  i poznaj historię szpitala psychiatrycznego

Szlakiem brzóz. Zwiedzaj zielone zakątki Gdańska i poznaj historię szpitala psychiatrycznego

Ludzie spacerujący po ul. Długiej

Chcesz aktywnie spędzić sobotnie południe z rodziną i przyjaciółmi? W sobotę, 17 marca 2018 r. weź udział w spacerze w okolicach Dworu Srebrniki i poznaj najpiękniejsze brzozy w Gdańsku. Nie obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.

 

Uczestnicy poznają historię Dworu Srebrniki, Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. T. Bilikiewicza oraz położonego w dolinie wzgórz morenowych cmentarza Srebrzysko.

 

Wytrzymała jak brzoza

–  Chętnie opisywane przez poetów, smukłe, lecz wytrzymałe brzozy są niezwykle odporne na ciężkie warunki klimatyczne. Wyrastają nawet na nieurodzajnej ziemi. Pierwsze pojawiają się w miejscach zniszczonych przez pożary czy inne kataklizmy. Brzoza jest sadzona w parkach, zieleńcach i na cmentarzach. Drzewo to jest cenione nie tylko za swoją wytrzymałość, ale też za urodę – opisuje w tekście gry miejskiej dostępnej na www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl Klaudiusz Grabowski.

Wydarzenie, organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej, odbywa się raz w miesiącu w ramach cyklu Gdańskie Miniatury. Podczas spacerów uczestnicy poznają legendy, architekturę, ważne postacie, a także drzewa, rośliny i zieleńce, znajdujące się w różnych dzielnicach miasta.

Spotkania mają formę gry miejskiej z zagadkami. W bezpłatnych wycieczkach po dzielnicach Gdańska uczestniczą lokalni przewodnicy i przewodniczki. Zielonym szlakiem po mieście oprowadza przewodniczka Ewa Czerwińska.

 

Gdańskie Miniatury – zielone miasto. Brzoza – Srebrniki

  • Instytut Kultury Miejskiej
  • 17 marca 2018 r., sobota, godz. 12.00
  • początek spaceru przy ul. Srebrniki 1
  • Gdańsk
  • udział – bezpłatny, nie obowiązują zapisy

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.