Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/fb558093-f994-4b83-8e55-ca09658b9196.jpg Szkolna korespondencja z królową Elżbietą II. Wyjątkowy list dotarł do uczniów

Szkolna korespondencja z królową Elżbietą II. Wyjątkowy list dotarł do uczniów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kwakowie

Najpierw był dość nieśmiały pomysł, następnie jego realizacja. Niespełna trzy miesiące później na twarzach uczniów pojawiło się ogromne zaskoczenie. Dotarła do nich korespondencja z brytyjskiego dworu królewskiego. W taki sposób Elżbieta II podziękowała za życzenia z okazji 65. rocznicy zasiadania na tronie. Ich autorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kwakowie.

 

Na początku kwietnia 2017 r. uczniowie z Kwakowa razem z nauczycielką języków obcych Katarzyną Wieczorek wysłali list do królowej Elżbiety II. Pogratulowali szafirowego jubileuszu wstąpienia na brytyjski tron oraz wyrazili podziw dla jej zaangażowania w działalność charytatywną.

Uczniowie pochwalili się w nim informacjami na temat szkoły, do której uczęszczają, oraz sukcesami sportowymi, w tym o tegorocznym udziale UKS „Olimpijczyk” w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Hiszpanii. Królowa miała również okazję poznać talent plastyczny uczniów z Kwakowa, ponieważ razem z listem wysłane zostały wspólne zdjęcie oraz najlepsze prace artystyczne uczniów ukazujące wizerunek Elżbiety II.
 

Odpowiedź z Pałacu Buckingham

Nieoczekiwanie w wakacje do szkoły przyszła odpowiedź z Pałacu Buckingham! Uczniowie, którzy dowiedzieli się o tym fakcie, z niecierpliwością czekali na początek roku szkolnego, aby dowiedzieć się, co odpisała im królowa. W trakcie oficjalnego otwarcia okazało się, że odpowiedziała im jedna z dam dworu Elżbiety II, ponieważ w natłoku codziennych obowiązków królowa nie jest w stanie osobiście odpisywać na listy.

Królowa pragnęła jednak przekazać, że jest bardzo wdzięczna za list oraz za otrzymane wspaniałe prace artystyczne. Była bardzo poruszona faktem, że uczniowie włożyli tak dużo troski w stworzenie jej wizerunków. Pragnęła też przekazać, że bardzo zainteresowały ją fakty dotyczące szkoły w Kwakowie oraz jej uczniów.

 

List z Pałacu Buckingham

List z Pałacu Buckingham. Mat. prasowy Urzędu Gminy Kobylnica

Uczniowie z Kwakowa są bardzo dumni, że królowa postanowiła im odpisać. Dotąd z ciekawością uczyli się na lekcjach języka angielskiego o kulturze Wielkiej Brytanii oraz brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Nic nie jest jednak w stanie zastąpić nauki w praktyce. Dzięki innowacjom pedagogicznym przeprowadzanym na lekcjach języka angielskiego, których przykładem jest właśnie korespondencja z brytyjskim dworem królewskim, mogą w jeszcze większym stopniu zaangażować się w naukę.

Już teraz myślą oni o kolejnym liście, który wyślą do królowej Elżbiety II.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.