Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Szczudlarze, żonglerzy, połykacze ognia. Feta – prawie 60 spektakli, ponad 20 teatrów z 10 krajów

Szczudlarze, żonglerzy, połykacze ognia. Feta – prawie 60 spektakli, ponad 20 teatrów z 10 krajów

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta w Gdańsku

Dolne Miasto i Stare Przedmieście w Gdańsku przez 4 dni będą wielką sceną plenerowych działań teatralnych. Malownicze bastiony, zrewitalizowana ulica Łąkowa i okolice Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych zmienią się na kilka lipcowych dni nie do poznania, a wszystko to dzięki artystom zaproszonym w ramach XXI edycji Festiwalu Feta.

 

Po dwóch latach spędzonych na Górze Gradowej i placu Zebrań Ludowych, Feta wraca do poprzedniej lokalizacji na Dolnym Mieście i Starym Przedmieściu. Przez 4 dni, od 13 do 16 lipca 2017 r. będzie można zobaczyć prawie 60 spektakli przygotowanych przez ponad 20 teatrów z 10 krajów, m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec oraz Czech.

 

Atrakcje i spektakle

W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy, a także parady. Pojawi się sporo produkcji z dużą dawką humoru, ale nie zabraknie też okazji do wzruszeń i refleksji – publiczność może liczyć na duże emocje. Organizatorzy przygotowali także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli będzie miała charakter familijny.

 

Czy można zobaczyć wszystkie spektakle?

Program festiwalu został skonstruowany tak, aby dać widzom możliwość obejrzenia wszystkich spektakli. Większość z nich zostanie kilkakrotnie powtórzona. Wybrane przedstawienia zmienią swoją lokalizację i będzie można je zobaczyć zarówno na Starym Przedmieściu, jak i na Dolnym Mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w trakcie festiwalu jest bezpłatny.

 

Festiwalowi uczestnicy

Do Gdańska przyjadą teatry, których jeszcze u nas nie było. Będą też teatry już znane, ale prezentujące nowe spektakle. Fetę otworzy premierowy spektakl Teatru Feta „Mene, tekel, fares”. Pierwszy dzień zakończy teatr Markeliñe z Hiszpanii spektaklem „Carbon Club”. Hiszpanie przyjechali też z drugim spektaklem – „Andante”. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć także Whalley Range All Stars z Wielkiej Brytanii ze spektaklem „Compost Mentis”.

Feta odkrywa i rewitalizuje miejsca na spektakle, krąży po mieście szukając najlepszej lokalizacji, odkrywa nowe tereny. Festiwal gościł w Brzeźnie, na Zaspie, na Głównym Mieście, na Górze Gradowej i placu Zebrań Ludowych. Przez ostatnie 2 lata jest na terenach Dolnego Miasta i Starego Przedmieścia.

 

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta

  • 13-16 lipca 2017 r.
  • Dolne Miasto i Stare Przedmieście
  • udział bezpłatny

Więcej informacji znajduje się na stronie Festiwalu Feta

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.