Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
28.06 – Szczepionki przeciwko pneumokokom dla pomorskich seniorów

28.06 – Szczepionki przeciwko pneumokokom dla pomorskich seniorów

28.06 - Szczepionki przeciwko pneumokokom dla pomorskich seniorów

Szczepionki przeciwko pneumokokom dla pomorskich seniorów

Trzy tysiące mieszkańców Pomorza powyżej 65 roku życia skorzysta z bezpłatnych szczepionek. W urzędzie marszałkowskim  podpisano porozumienia o współfinansowanie zastrzyków. To pilotaż na Pomorzu i pierwszy program realizowany z powiatami.

To właśnie osoby powyżej 65. roku życia są szczególnie narażone na zakażenia pneumokokami – mówił członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski. Ich stan zdrowia, w szczególności przewlekłe choroby, na które cierpią, powodują, że stają się bardziej podatni na zachorowania. Dlatego też samorząd wojewódzki podjął decyzję o jego wsparciu finansowym w 50 proc., czyli w takiej samej wysokości jak powiaty. Przypominam, że województwo pomorskie przeznacza też środki na takie programy jak: wczesne wykrywanie nowotworów (rak piersi, szyjki macicy i jelita grubego), czynniki ryzyka w miejscu pracy, cukrzyca typu 2 oraz rehabilitacja kardiologiczna – wyjaśniał Paweł Orłowski.

Do tej pory porozumienie podpisały powiaty: wejherowski, bytowski, chojnicki, kościerski, kwidzyński  oraz tczewski. Niedługo zostaną też zawarte kolejne porozumienia na szczepienia z powiatami: człuchowskim, kartuskim, malborskim, puckim, a także z Gdynią, Sopotem i Słupskiem. W programie uczestniczy łącznie 13 powiatów.

Samorząd województwa pomorskiego podjął też decyzję o utworzeniu Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej – Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65 + z grupy ryzyka.

Dorota Patzer

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.