Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Światowej klasy zawodnicy na wodach Zatoki Puckiej. Mistrzostwa i finał Pucharu Polski w kitesurfingu

Światowej klasy zawodnicy na wodach Zatoki Puckiej. Mistrzostwa i finał Pucharu Polski w kitesurfingu

Ford Fiesta Active Cup 2018

W długi weekend, 15-18 sierpnia 2019 r. w Pucku najlepsi polscy i zagraniczni kitesurferzy zmierzą się podczas ostatniego etapu zawodów Ford Focus Active Challenge. Będą walczyć o tytuły Mistrzów Polski i zwycięstwo w Pucharze Polski.

 

Na wodach Zatoki Puckiej od wielu lat odbywają się różnorodne regaty o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, promujące wśród mieszkańców Pucka i turystów zarówno żeglarstwo, jak i aktywne formy spędzania czasu wolnego. Należy do nich m.in. Ford Kite Cup, czyli największa w Polsce impreza kitesurfingowa połączona z zawodami o Mistrzostwo oraz Puchar Polski.

 

Cztery konkurencje i blisko 100 zawodników

W 2018 r. w Pucku do kończących sezon zawodów Ford Fiesta Active Cup stanęło ponad 50 zawodników z Polski i zagranicy. Udało się wtedy rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje główne: Freestyle, Twin Tip Race, Formułę Kite oraz, pierwszy raz na świecie, Formułę Kite Mixed.

W tym roku w regatach Ford Focus Active Challenge weźmie udział blisko 100 światowej klasy zawodników, a sama impreza skupi wielu trenerów, działaczy oraz sympatyków kitesurfingu. W ramach zawodów zostaną rozegrane następujące konkurencje:

  • Formuła Kite Open – Mistrzostwa Polski,
  • Formuła Kite Mixed Relay – Mistrzostwa Polski,
  • Freestyle – Mistrzostwa Polski oraz finał Pucharu Polski,
  • TTRacing U14 – zawody Pucharu Polski.

– Organizacja tej imprezy ma na celu propagowanie działalności szkoleniowej i współzawodnictwa sportowego w duchu fair play, promowanie kultury fizycznej w różnych środowiskach oraz szerzenie zasad bezpieczeństwa na wodach Zatoki Puckiej. Istotnym celem jest również reklamowanie piękna północnych Kaszub jako atrakcyjnego miejsca do wypoczynku – mówi Janusz Klimczuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku.

 

Impreza organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku oraz Polski Związek Kiteboardingu. Patronat nad nią objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.