Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Światowej klasy zawodnicy na wodach Zatoki Puckiej. Mistrzostwa i finał Pucharu Polski w kitesurfingu

Światowej klasy zawodnicy na wodach Zatoki Puckiej. Mistrzostwa i finał Pucharu Polski w kitesurfingu

Ford Fiesta Active Cup 2018

W długi weekend, 15-18 sierpnia 2019 r. w Pucku najlepsi polscy i zagraniczni kitesurferzy zmierzą się podczas ostatniego etapu zawodów Ford Focus Active Challenge. Będą walczyć o tytuły Mistrzów Polski i zwycięstwo w Pucharze Polski.

 

Na wodach Zatoki Puckiej od wielu lat odbywają się różnorodne regaty o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, promujące wśród mieszkańców Pucka i turystów zarówno żeglarstwo, jak i aktywne formy spędzania czasu wolnego. Należy do nich m.in. Ford Kite Cup, czyli największa w Polsce impreza kitesurfingowa połączona z zawodami o Mistrzostwo oraz Puchar Polski.

 

Cztery konkurencje i blisko 100 zawodników

W 2018 r. w Pucku do kończących sezon zawodów Ford Fiesta Active Cup stanęło ponad 50 zawodników z Polski i zagranicy. Udało się wtedy rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje główne: Freestyle, Twin Tip Race, Formułę Kite oraz, pierwszy raz na świecie, Formułę Kite Mixed.

W tym roku w regatach Ford Focus Active Challenge weźmie udział blisko 100 światowej klasy zawodników, a sama impreza skupi wielu trenerów, działaczy oraz sympatyków kitesurfingu. W ramach zawodów zostaną rozegrane następujące konkurencje:

  • Formuła Kite Open – Mistrzostwa Polski,
  • Formuła Kite Mixed Relay – Mistrzostwa Polski,
  • Freestyle – Mistrzostwa Polski oraz finał Pucharu Polski,
  • TTRacing U14 – zawody Pucharu Polski.

– Organizacja tej imprezy ma na celu propagowanie działalności szkoleniowej i współzawodnictwa sportowego w duchu fair play, promowanie kultury fizycznej w różnych środowiskach oraz szerzenie zasad bezpieczeństwa na wodach Zatoki Puckiej. Istotnym celem jest również reklamowanie piękna północnych Kaszub jako atrakcyjnego miejsca do wypoczynku – mówi Janusz Klimczuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku.

 

Impreza organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku oraz Polski Związek Kiteboardingu. Patronat nad nią objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.