Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Światowe prawykonanie koncertu, wieczór jazzu, programy solowe i wokalno-pianistyczne. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku

Światowe prawykonanie koncertu, wieczór jazzu, programy solowe i wokalno-pianistyczne. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku

Piotr Sałajczyk

Wielcy chopiniści jako kompozytorzy, początkujący i doświadczeni artyści w repertuarze klasycznym i nie tylko. Słupsk zaprasza melomanów na muzyczną ucztę.

 

Doroczne święto polskich pianistów będzie trwało od 8 do 14 września 2018 r.

 

Inauguracja

W tym roku podczas koncertu inauguracyjnego usłyszymy niewykonywany dotąd w Polsce III Koncert Raoula Koczalskiego z solistką Joanną Ławrynowicz, z udziałem Łukasza Krupińskiego – Koncert a-moll Paderewskiego.

 

Finał

Na finał Piotr Sałajczyk wystąpi w Koncercie Góreckiego i w I Koncercie z trąbką Szostakowicza, a Bogdan Kułakowski – w światowym prawykonaniu Koncertu Zbigniewa Kruczka. Słupską Orkiestrę Sinfonia Baltica poprowadzi nowy szef Ruben Silva. Edward Wolanian i Krystian Tkaczewski – to wykonawcy programów solowych. Podczas wieczoru wokalno-pianistycznego usłyszymy Joannę Freszel – sopran i Bartłomieja Kominka.

 

Salon Laureatów

W Salonie Laureatów pojawią się Adam Goździewski i Michał Szymanowski, a podczas 6 półrecitali na Estradzie Młodych zaprezentują się najmłodsi pianiści z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Wieczór jazzu to recital Adama Makowicza.

 

Estrada Młodych

Od 1974 roku głównemu nurtowi festiwalu towarzyszy Estrada Młodych. Szczególnie utalentowani młodzi pianiści walczą o tytuł laureata. Ich występy oceniają krytycy, muzykolodzy, profesorowie akademii muzycznych. Oprócz tytułu laureata, czekają na nich nagrania radiowe, recitale i koncerty. Jednym z laureatów jest zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w 2005 roku – Rafał Blechacz.

Początki

Zapoczątkowany w 1967 r. festiwal nie ma sobie równych, jest miejscem promocji rodzimej pianistyki. Bogata historia, obfitująca w wirtuozerskie wykonania najwybitniejszych polskich pianistów, uczyniła go jednym z najbardziej znaczących wydarzeń muzycznych w Polsce, a jednocześnie wizytówką kulturalną Słupska.

 

 

 

52. Festiwal Pianistyki Polskiej 

 • 8-14 września 2018 r., sobota-piątek
 • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
  ul. Jana Pawła II 3
  Słupsk
 • Muzeum Pomorza Środkowego
  ul. Dominikańska 5-9
  Słupsk

 

Więcej informacji i program znajdują się na stronie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.