Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Świąteczny prezent dla najmłodszych widzów. Nowe przygody Rodziny Treflików [PREMIERA]

Świąteczny prezent dla najmłodszych widzów. Nowe przygody Rodziny Treflików [PREMIERA]

Rodzina Treflików

Studio Trefl z Gdyni przygotowało trzecią już odsłonę przygód Rodziny Treflików. W ramach najnowszej serii powstało 13 odcinków. Telewizyjna premiera zaplanowana została na 24 grudnia 2017 r., godz. 19.30, na kanale TVP ABC.

 

„Rodzina Treflików” to animacja dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jej reżyserem jest Marek Skrobecki, będący współtwórcą oscarowego filmu „Piotruś i wilk”, który w 2007 r. zwyciężył w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.

 

Animowany musical (nie tylko) dla dzieci

– Największą siłą i zaletą „Rodziny Treflików” jest fabuła zbudowana w oparciu o konwencję animowanego musicalu, który opowiada o zabawnych sytuacjach jakie w codziennym życiu spotykają Treflika, Treflinkę oraz ich przyjaciół. Serial jest błyskotliwy i dowcipny skierowany dla całej rodziny – informuje Andreas Skuras, pracownik biura Zarządu Trefl SA.

Producent duży nacisk położył na aspekt edukacyjny. Serial uczy budować relacje między dziećmi, rówieśnikami i rodzicami, pamiętając również o więziach międzypokoleniowych. Promuje jednocześnie takie wartości, jak tolerancja, szacunek i przyjaźń.

 

Bohaterowie wydrukowani w 3D

Dotychczas serial składał się z dwóch sezonów (łącznie 26 odcinków). Swoją popularność zyskał dzięki emisji w ogólnopolskim kanale TVP ABC, gdzie miał swoją premierę 1 czerwca 2016 r. Głosu bohaterom użyczało wielu znakomitych aktorów znanych z „dużego ekranu”, m.in. Joanna Jabłczyńska, Jarosław Boberek, Maciej Zakościelny, Krystyna Tkacz czy Magdalena Różczka. Wykonawcą tytułowej piosenki jest z kolei Natalia Kukulska. Teledysk do jej utworu został nagrodzony na festiwalu Yach Film w kategorii Wideoklip dziecięcy.

Serial jest całkowicie polską produkcją, przy której wykorzystano pierwszy raz na dużą skalę druk 3D, który posłużył do stworzenia główek postaci. Za efekt finalny animacji odpowiedzialne jest Studio Trefl, powstałe w 2013 r. w Gdyni z inicjatywy Kazimierza Wierzbickiego, założyciela spółki Trefl SA, która od lat zajmuje się produkcją puzzli i gier planszowych.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.