Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Świąteczne kolędowanie Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. Koncert i kwesta na hospicjum

Świąteczne kolędowanie Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. Koncert i kwesta na hospicjum

Maciej Miecznikowski, fot. mat. prasowe LCK Fregata w Lęborku

Najpiękniejsze polskie i światowe kolędy oraz piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i Wigilią.

 

Lęborskie Centrum Kultury Fregata zaprasza na wyjątkowy koncert świąteczny. W kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Lęborku, 11 stycznia 2019 r. wystąpią Olga Szomańska i Maciej Miecznikowski. Zostanie też przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Wstęp – wolny.

 

Nie tylko kolędy i pastorałki

Kolędy „Lulajże Jezuniu”, „W żłobie leży”, „Mędrcy świata”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy” oraz wiele innych, również mniej znanych, będzie można posłuchać zarówno przy akompaniamencie pianina, gitary czy akordeonu, jak i w bogatych aranżacjach. W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastrojowe utwory związane ze świętami, nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika („Jedenaste”, „Psalm kochania”) i Seweryna Krajewskiego („Mija rok”).

 

Olga Szomańska

Wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Szerszej publiczności znana jako Marzenka Laskowska z serialu „M jak miłość”. Obecnie występuje m.in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier.

 

Maciej Miecznikowski

Muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym – absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru, swoimi występami nieraz zaskakiwał publiczność. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w rożnych konwencjach. Laureat wielu nagród i wyróżnień muzycznych. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych, często uzyskujących status złotych, platynowych i diamentowych wydawnictw płytowych oraz koncertów, w tym m.in. oratorium „Siedem pieśni Marii” Zbigniewa Książka i Bartłomieja Gliniaka, „Flower Power”, „Nasza Niepodległa”, tanga Astora Piazzolli z kwintetem New Tango Bridge czy „Czarodzieje” – jazzujący album z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Zielińskiego. Jest też znany z nagrywania piosenek i bajek dla dzieci, w tym także po kaszubsku. Użyczył swojego głosu postaciom z filmów rysunkowych w polskich wersjach językowych – „Happy wkręt” oraz „Madagaskar 2″. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego „Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze rozpoczął pracę nad swoją solową płytą.

Wraz z Olgą Szomańską przygotowuje projekt muzyczny „To jednak miłość”, częściowo w oparciu o największe przeboje z oratoriów Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Udziela się też społecznie – jest m.in. współzałożycielem Fundacji Wiemy co Jemy – Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia, promującej badania naukowe w dziedzinie wpływu stylu życia, w tym odżywiania, na zdrowie. Coraz chętniej realizuje się jako aktor: z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką gra w reżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego słynnym spektaklu „Kolacja na cztery ręce”, w ramach koprodukcji Teatru Kamienica w Warszawie i Teatru Stu w Krakowie. 

 

Koncert świąteczny Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego

  • 11 stycznia 2019 r., piątek, godz. 19
  • kościół pw. Świętego Jakuba Apostoła
  • ul. Basztowa 8
  • Lębork
  • wstęp – wolny

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.