Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Subtelny wokal i gitarowe brzmienie. Koncert Kings of Convenience w Szekspirowskim

Subtelny wokal i gitarowe brzmienie. Koncert Kings of Convenience w Szekspirowskim

Koncert Kings of Convenience

Niebywała okazja do posłuchania Kings of Convenience na żywo. Na scenie w Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w piątek, 4 maja 2017 r. odbędzie się ich koncert. Duet gra muzykę w stylu indie pop charakteryzującą się spokojnymi gitarowymi brzmieniami i subtelnym wokalem.

 

Pochodzący z Bergen w Norwegii duet Kings of Convenience tworzą wokalista i gitarzysta Erik Glambek Bøe oraz gitarzysta Erlend Øye. Duet grywa rzadko i nieregularnie, więc każdy ich koncert to duże wydarzenie dla fanów. Miłośnicy zespołu, aby posłuchać ich na żywo często podróżują za zespołem na inny kontynent.
 

O duecie

Elrend i Eirik urodzili się w 1975 r., a poznali się, gdy mieli 11 lat. W wieku 16 lat założyli z przyjaciółmi zespół Skog (Las), jednak po nagraniu pierwszej płyty zespół rozpadł się. To wtedy postanowili założyć Kings of Convenience. Po kilku ciekawych występach na prestiżowych europejskich festiwalach latem 1999 r. podpisali  kontrakt z amerykańską wytwórnią Kindercore i wydali debiutancką płytę. Kolejną, wydaną w 2001 r. była Quiet Is the New Loud. W jej skład weszło kilka utworów z debiutanckiego krążka zespołu. To właśnie od tego krążka wzięła swoją nazwę grupa artystów, promująca spokojną muzykę z subtelnymi przesłaniami. Kolejny album Versus, wydany w tym samym roku, zawierał m.in. remiksy autorstwa Ladytron, Davida Whitakera i Four Teta.

 

Kolejne projekty

Po trzech latach, w trakcie których Erlen nagrał swoją solową płytę „Unrest” (2003 r.) i został doceniony jako electronica DJ, a Erik pracował nad ukończeniem studiów psychologicznych, spotkali się znowu, aby nagrać znakomity album „Riot on an Empty Street”(2004 r.).

Kolejna, prawie pięcioletnia przerwa, w trakcie której muzycy pracowali nad solowymi projektami, doprowadziła do spekulacji, że zespół się rozpadł. W latach 2007-2008 muzycy powrócili z serią koncertów, a w czerwcu 2009 r. zespół potwierdził, że pracują nad kolejnym albumem. Na wydany w październiku 2009 r. „Declaration of Dependence” złożyły się piosenki, które ugruntowały charakterystyczne brzmienie zespołu.

W 2015 r. King of Convenience powrócił z europejską trasą koncertową, która promowała również książkę autorstwa Ørjana Nillssona, opisującą proces powstawania albumu „Quiet Is The New Loud”.

Rok 2016 to kameralne koncerty pod nazwą „The Unrecorded Record Tour”, podczas których zespół grał wyłącznie nowe utwory, napisane z myślą o kolejnej płycie.

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie można usłyszeć przekrojowy materiał z całej twórczości zespołu.

 

Koncert Kings of Convenience

  • 4 maja 2017 r., czwartek, godz. 20.30
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.