Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tu  popływasz w basenie, a tam przetrwasz nawet wybuch bomby atomowej [RANKING BIUROWCÓW]

Tu popływasz w basenie, a tam przetrwasz nawet wybuch bomby atomowej [RANKING BIUROWCÓW]

Biurowiec Alchemia

Na Pomorzu powstaje coraz więcej nowoczesnych biurowców. Które z nich są najlepsze do pracy? Stworzyliśmy nasz subiektywny ranking. Zgadzacie się z nami?

 

W naszym rankingu wzięliśmy pod uwagę nie tylko ogólną estetykę budynków, ale i inne czynniki – jak wygodny jest dojazd komunikacją publiczną, możliwości parkowania, bliskość sklepów i usług. Pracownicy wielu korporacji oczekują też, że w pobliżu będą mieli modną restaurację czy doskonale wyposażoną siłownię. Które z nowych inwestycji najlepiej spełniają te wymagania? Zaczynamy od ostatniego miejsca.

 

5.  Biurowiec z historią i industrialnym widokiem. “C200 Office”, Gdańsk, Marynarki Polskiej 169

 

Fot. Aleksander Olszak

Nie został zbudowany od podstaw ale jest to gruntownie zmodernizowany budynek z lat 80. XX wieku. Położony nieco na uboczu. W jego pobliżu nie znajdziemy żadnych lokali usługowych czy sklepów. Dla pracowników firm w nim zlokalizowanych inwestor wybudował siłownię oraz udogodnienia dla rowerzystów. Jednak z uwagi na fakt, że w okolicy brak jest dróg rowerowych dojazd do niego jest utrudniony. W zamian zadbano o zmotoryzowanych – do dyspozycji jest prawie 300 miejsc parkingowych. Biura położone na wyższych piętrach to idealna lokalizacja dla osób lubiących industrialne, stoczniowe widoki. Swoistą atrakcją i wyróżnikiem byłego biurowca Stoczni Północnej jest istniejący w jego podziemiach schron przeciwatomowy. Pochodzące z lat 80. XX wieku stanowisko dowodzenia Obroną Cywilną zachowane jest w idealnym stanie.

 

4. Blisko centrum, ale… “Tryton Business House”, Gdańsk, ul. Jana z Kolna 11

 

Fot. Aleksander Olszak

Najbliżej historycznego Centrum Gdańska znajduje się wybudowany w 2016 roku Tryton Business House to idealna propozycja dla tych którzy cenią sobie bliskość komunikacji. W ciągu 10 minut można dojść do Dworca Głównego, a tuż obok jest przystanek wielu linii autobusowych. Brakuje jednak bezpiecznego połączenia z siecią miejskich dróg rowerowych. W budynku zlokalizowany jest niewielki bar co jednak nie jest problemem, z uwagi na bliskość restauracji na Starym Mieście. Jako jedyny budynek z rankingu, Tryton nie posiada strefy fitness. Z okien roztacza się ciekawy widok na Europejskie Centrum Solidarności oraz tereny byłej stoczni.

 

3.  A może na basen? “Alchemia”, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 409

 

Fot. Aleksander Olszak

Sąsiad Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Kompleks czterech, a wkrótce pięciu budynków Alchemia. Jest to idealne miejsce nie tylko do pracy ale i do spędzania wolnego czasu. Inwestor przewidział tu nie tylko standardową strefę do fitnessu ale też kryte boisko do gier zespołowych. Jednakże prawdziwą dumą Alchemii jest 25 metrowy basen. Nic nie stoi na przeszkodzie aby po lunchu w jednym z kilku działających tu punktów gastronomicznych lub sklepów, spalić kalorie pływając. Alchemia postawiła na dojazd do pracy komunikacją. Mimo że istnieje tu około 500 miejsc parkingowych, całkiem duża liczba pracowników korzysta z specjalnie wybudowanego połączenia z peronem SKM Gdańsk Przymorze-Uniwersytet. Również rowerzyści będą zadowoleni z możliwości dojazdu. Droga rowerowa Centrum-Oliwa przebiega tuż obok.

 

2. Tu padaja pomorskie rekordy. “Oliva Business Centre”, Grunwaldzka 472

 

Fot. Aleksander Olszak

Idealne miejsce dla rowerzystów czyli nowe biznesowe serce Pomorza – Olivia Business Centre. Pięć istniejących budynków oraz będący aktualnie w budowie Olivia Star – najwyższy, liczący 180 metrów wieżowiec Polski Północnej. W kompleksie istnieje też rekordowa liczba miejsc parkingowych – prawie 2000 dla samochodów oraz ponad 500 dla rowerów. Dla kolarzy wybudowano tez szatnie i prysznice. Komfortowa droga rowerowa łączy kompleks z Wrzeszczem i Oliwą. OBC przoduje również w ilości punktów usługowych zlokalizowanych na terenie miasteczka. Do dyspozycji jest całodobowa strefa fitness, centrum medyczne czy fryzjer. Wyróżnikiem OBC jest duża liczba ogólnodostępnych przestrzeni zielonych wokół budynków. Zacienione patia, drewniane ławki i miejsca na chwilę relaksu w czasie pracy. Szeroka jest też oferta gastronomiczna, której stałym punktem są bardzo popularne food-trucki. Również po skończonym dniu pracy OBC zachęca do pozostania w swoich przestrzeniach. Na terenie miasteczka odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, wystawy, a nawet koncerty muzyki klasycznej.

 

1. Stąd widać nawet Hel. “Neptun”, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 103A

 

Fot. Aleksander Olszak

Położony w ścisłym centrum Wrzeszcza budynek Centrum Biurowego Neptun to idealne miejsce pracy dla osób lubiących być w centrum wydarzeń. Liczne sklepy i lokale gastronomiczne położone w odległości krótkiego spaceru sprawiają że przerwy na lunch nie trzeba spędzać w budynku. Brak miejsc do parkowania rekompensuje niewielka odległość od dworca kolejowego, przystanków tramwajowych i autobusowych. Do Neptuna bardzo łatwo dojechać rowerem. Przed nim przebiega wydzielona droga rowerowa łącząca centrum Gdańska z Oliwą. Wieżowiec to najlepszy wybór dla tych osób, którzy lubią podziwiać widoki za oknem. Za oknami roztacza się piękna panorama Trójmiasta. W pogodne dni można zobaczyć nie tylko Hel, ale nawet oddaloną o ponad 60 kilometrów Wysoczyznę Elbląską. 

 

Napiszcie do nas, jeżeli waszym zdaniem w piątce najlepszych biurowców zabrakło waszego ulubionego. A może nie zgadzacie się naszym opisem?  Piszcie do a.olszak@pomorskie.eu

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.