Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Statkiem czy wąskotorowym pociągiem? Przeczytaj, czym możesz pojechać na majówkę

Statkiem czy wąskotorowym pociągiem? Przeczytaj, czym możesz pojechać na majówkę

Katamaran Żeglugi Gdańskiej

Długi majowy weekend to tradycyjnie początek turystycznego sezonu tramwajów wodnych oraz żuławskiej wąskotorówki. Zobacz rozkłady jazdy i cenniki.

 

Statki białej floty i tramwaje wodne ruszają na Zatokę Gdańską i wody śródlądowe już 28 kwietnia 2018 r. Tego samego dnia w pierwszy kurs po zimowej przerwie wyjedzie żuławski tramwaj.

 

Statkiem po Gdańsku

W Gdańsku pierwsze rejsy na dwóch linach tramwajów wodnych zaplanowano na wtorek, 1 maja. Statki będą pływać przez cały długi weekend do niedzieli, 6 maja włącznie. Statki będą mogły przewieźć około 50 osób i 5 rowerów. Statki linii F5 będą pływać pomiędzy Żabim Krukiem a Westerplatte i Brzeźnem. Odpłynięcia ze Śródmieścia zaplanowano o godz: 9.00, 12.35 i 16.35 Z kolei jednostki na linii F6 połączą Targ Rybny (odpłynięcia o: 10.00, 13.40 i 16.50) z Narodowym Centrum Żeglarstwa i Sobieszewem. Co ważne, statki nie będą zatrzymywać się na przystankach Sienna Grobla, Tamka i Stogi-Górki Zachodnie. Nowością w tym roku będzie obsługa gastronomiczna na statkach. W bufecie będzie można dostać przekąski oraz zimne i ciepłe napoje. Bilet normalny, niezależnie od trasy kosztować będzie 10 zł. a ulgowy 5 zł. Tyle samo zapłacimy za przewóz roweru.

Rozkład jazdy tramwajów wodnych na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

Tramwajem przez Żuławy

Tradycyjnie 1 maja sezon rozpocznie Żuławska Kolej Dojazdowa. W długi weekend pociągi kursować będą codziennie i połączą Nowy Dwór Gdański z Mikoszewem oraz Sztutowem. Na nadmorskiej linii pomiędzy Prawym Brzegiem Wisły a Stegną zaplanowano kursy co trzy godziny. Odjazdy z Mikoszewa będą o: 12.00, 15.00 i 18.00. Ze Sztutowa odjadą dwa składy o godzinie 13.30 i 16.30. Pierwszy pociąg z Nowego Dworu Gdańskiego wyjedzie o godzinie 10.00. W rozkładzie jazdy jest również ujęty popołudniowy skład o 14.30. Na kolejce dostępny jest szereg biletów promocyjnych. Można kupić bilety okresowe albo jednorazowe. Honorowane są wszystkie ulgi ustawowe.

Szczegółowe informacje, rozkład jazdy i ceny biletów na stronie Żuławskiej Kolei Dojazdowej.

 

Pociąg Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Fot. Aleksander Olszak

 

Katamaranem na Hel

Trzy dni wcześniej niż gdańskie tramwaje wodne na Zatokę Gdańską wypłyną katamarany Żeglugi Gdańskiej. Od soboty, 28 kwietnia do niedzieli, 6 maja codziennie rano, o godzinie 8.20  katamaran odbije z nabrzeża przy Długim Pobrzeżu i po dwóch godzinach wpłynie do portu w Helu. Rejs powrotny zaplanowany jest o 15:20. Bilety normalne kosztują 40 zł, a ulgowe 30 zł. Rower przewieziemy za 10 zł.

Rozkład jazdy oraz dodatkowe informacje na stronie Żeglugi Gdańskiej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.