Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/988eea40-1ee6-472d-857d-cd7487887482.jpg Stara Kościelnica zwyciężyła rok temu. Kto wygra w 2017? 13 wsi i zagród walczy o tytuł najpiękniejszej na Pomorzu

Stara Kościelnica zwyciężyła rok temu. Kto wygra w 2017? 13 wsi i zagród walczy o tytuł najpiękniejszej na Pomorzu

Plebiscyt Piękna Wieś Pomorska

Wygląd oraz porządek i ekologia. Ważna była też pielęgnacja lokalnych tradycji. Komisja konkursowa już oceniła kandydatów. Gala plebiscytu Piękna Wieś Pomorska odbędzie się 31 października 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim.

 

To już 24. edycja konkursu „Piękna Wieś Pomorska”. W tym roku udział w konkursie wzięły wsie z prawie całego województwa.

 

Uroczysta gala

Uczestnicy konkursu zgłoszeni do etapu wojewódzkiego, spotkają się 31 października 2017 r. o godzinie 12.00 w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Uroczysta gala, na której zostaną wręczone nagrody, będzie również okazją do wielu rozmów, wymiany doświadczeń oraz do prezentacji walorów nagrodzonych wsi i zagród.

 

Piękna Wieś Pomorska

– Nasze dotychczasowe obserwacje pokazują, jak ważne są takie konkursy jak Piękna Wieś Pomorska. Ten plebiscyt to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim doskonała okazja do aktywizacji lokalnych społeczności – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Najlepsza wieś otrzyma 30 tysięcy złotych. Z kolei najlepsza zagroda dostanie 5 tys zł. Komisja konkursowa szczegółowo analizowała zgłoszonych kandydatów. Pod uwagę brane były aspekty krajobrazowe i ekologiczne. Ważne jest też zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi, a także podejmowane przez wiejski samorząd działania integracyjne i społeczne. – Zapraszam wszystkich na uroczystą galę 24 plebiscytu Piękna Wieś Pomorska. Przekonajmy się razem, o tym jak silna i ważna jest pomorska wieś i jej rozwój – dodaje marszałek Struk.

Patronat medialny nad podsumowaniem 24. edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017″ objęli: Polska Dziennik Bałtycki,  Radio Gdańsk S.A.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.