Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Sprawdź swoją kondycję, weź udział w biegu gdańszczan i zrób pamiątkowe zdjęcie w fotobudce

Sprawdź swoją kondycję, weź udział w biegu gdańszczan i zrób pamiątkowe zdjęcie w fotobudce

Ludzie biegnący plażą

2,9 tys. koszulek biegowych i do wyboru dystans 3,3 lub 6 km, bieg plażą i alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagan. Tak zapowiada się 10. jubileuszowa edycja Gdańsk Biega, która odbędzie się w sobotę, 20 października 2018 r. Obowiązują zapisy.

 

W sobotę samo południe na brzeźnieńskiej plaży wystartuje najradośniejsza gdańska impreza biegowa.

 

Bieg dla każdego

Uczestnikami są gdańszczanie w każdym wieku, nie liczy się wynik i klasyfikacja końcowa, ale dobra zabawa na świeżym powietrzu. W Gdańsk Biega zwycięzcą jest każdy, kto pomimo jesiennej aury zmobilizuje się do wyjścia z domu i zdecyduje się na bieg indywidualny lub w zorganizowanej grupie. Jak pokazały wcześniejsze edycje, w zabawie biorą udział zarówno uczniowie, przedszkolaki, znajomi z pracy, seniorzy, rodzice z wózkami, jak i profesjonalni sportowcy.

 

Impreza z atrakcjami

O godz. 11.45 przed sceną na plaży nie zabraknie rozgrzewki w rytmach zumby. Bieg rozpocznie się tradycyjnie o godz. 12.00. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans – 3,3 lub 6 km. Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Po ukończonym biegu każdy uczestnik będzie mógł zjeść gorącą grochówkę lub wegetariański barszcz ukraiński z tradycyjnej kuchni polowej. Nie zabraknie też rozgrzewającej herbaty oraz kawy. Dla tych, którzy będą mieli ochotę na wspólną fotografię organizatorzy przygotowali dwie fotobudki.

Zapisy do 17 października 2018 r. Rejestracja jest bezpłatna.Organizatorzy przygotowali 2900 koszulek biegowych w białym kolorze. Zarejestrowani biegacze będą mogli je odebrać w czwartek, 18 października oraz piątek 19 października w godz. 12.00-20.00 w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Zobacz: Gdańsk Biega 2018

Gdańsk Biega_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.