Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Sprawdź, kto zdobył Bursztynowy Laur Marszałka. Za nami Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego [ZDJĘCIA]

Sprawdź, kto zdobył Bursztynowy Laur Marszałka. Za nami Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego [ZDJĘCIA]

Kafëbë Coffe & Bistro – zwycięzcy konkursu kulinarnego Pomorskie Smaki w kategorii potrawa

Podczas XIII edycji Pomorskiego Święta Produktu każdy mógł spróbować i zakupić regionalne przysmaki wytwarzane według tradycyjnych receptur. Rozstrzygnięty został także Konkurs Kulinarny o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego. Impreza odbyła się 9 czerwca 2019 r. w Gdańsku-Oliwie.

 

Jak co roku miłośnicy kuchni regionalnej mieli możliwość poznania i spróbowania specjałów z Listy produktów tradycyjnych. Była to doskonała okazja by zaopatrzyć domowe spiżarnie w wyjątkowe smakołyki.

Na placu przy katedrze oliwskiej w Gdańsku aż 46 wystawców oferowało specjały pochodzące z całego Pomorza, m.in. świeżo upieczone bochenki chleba, aromatyczne sery, słodkie miody, a do tego najróżniejsze przetwory: konfitury, dżemy oraz soki. Ponadto, na stoiskach pojawiło się wiele leczniczych produktów wytworzone na bazie ziół, owoców i warzyw. Do wyboru były także tradycyjne rybne przysmaki oraz swojskie wyroby z lokalnych rzeźni i masarni.

 

 

Pomorskie Smaki

Kiermaszowi w Oliwie towarzyszył Konkurs Kulinarny o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki”, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach: potrawa oraz produkt. Wybór najlepszego produktu obejmował cztery podkategorie: produkt pochodzenia zwierzęcego, produkt pochodzenia roślinnego, napój oraz inny produkt, np. produkt mieszany roślinno-zwierzęcy.

Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

  • w kategorii potrawa – Königsberger Klopse, czyli Klopsy Królewieckie przygotowane przez Kafëbë Coffe & Bistro,
  • w podkategorii produkt pochodzenia zwierzęcego – werderkäse, czyli ser żuławski z Mleczarni Skarszewy sp. z o.o.,
  • w kategorii konkurencji produkt pochodzenia roślinnego – chleb długo fermentujący pszenny z Pracowni Wypieków Magdaleny Kuczyńskiej,
  • w kategorii napoje – jopenbier, czyli piwo jopejskie z browaru PG4,
  • w kategorii inne produkt – powiślańska śliwka w occie z Gospodarstwa Agroturystycznego Rakowiec Elżbiety i Ryszarda Szczukowskich.

 

Fot. Marcin Szumny

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.