Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Spotkanie z przedstawicielami chińskiej branży turystycznej z Szanghaju

Spotkanie z przedstawicielami chińskiej branży turystycznej z Szanghaju

Delegacji towarzyszył przedstawiciel firmy Shanghai China Travel International – jednego z największych tour operatorów Szanghaju. 

Aby zaprezentować szeroki wachlarz atrakcji, jakie chińskim turystom może zaoferować Trójmiasto, przygotowano intensywny program pobytu gości z Szanghaju. W ramach wizyty goście odwiedzili m.in. Muzeum Bursztynu oraz galerię S&A, zwiedzili Główne Miasto w Gdańsku. Ogromne wrażenie wywarła wizyta w Muzuem II Wojny Światowej i wystawa stała muzeum. 

Ale była też okazja do spaceru po sopockim molo oraz krótka wizyta w klinice Vivadental w Gdańsku. Podczas wizyty zaprezentowano pomorskie menu, które bardzo przypadło gościom do gustu. 
Wizyta miała również charakter roboczy- podczas spotkania z przedstawicielami PROT , Departamentu Turystyki i Departamentu Współpracy Zagranicznej w siedzibie stowarzyszenia, rozmawiano o obustronnej współpracy w ramach promocji regionu pomorskiego na rynku chińskim. Jesteśmy niezwykle ciekawym, nowym rynkiem turystycznym dla Chińczyków, którzy po okresie fascynacji topowymi miejscami w Europie zaczynają szukać nowych, mniej popularnych destynacji w Europie środkowo-wschodniej. Pomorskie i Polska doskonale wpisuje się w ten trend i  może stanowić ciekawy element większych programów pobytowych obejmujących 3-4 kraje jak również być  miejscem docelowego przyjazdu na całą wycieczkę. Okazją do rozmowy o szczegółach takich pobytów będzie z pewnością jesienny workshop turystyki przyjazdowej Incoming Poland Gdańsk& Pomorskie Region, udział w którym zadeklarował Pan Leon Liu z firmy CTS. 

Nawiązane kontakty będą kontynuowane, strona chińska planuje organizację Festiwalu Turystycznego i wstępnie zaprosiła region pomorski do uczestnictwa, we wrześniu w roku 2018.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.