Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza oraz rękodzieło, starocia i książki. Jarmark Gryfitów w Słupsku

Spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza oraz rękodzieło, starocia i książki. Jarmark Gryfitów w Słupsku

Jarmark Gryfitów w Słupsku

Na poszukiwaczy unikatowych skarbów czeka Jarmark Gryfitów w Słupsku. Wśród kramów antykwariuszy i rękodzielników można znaleźć prawdziwe perełki.

 

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na rynek Rybacki nieopodal Spichlerza Richtera we wszystkie niedziele lipca i sierpnia 2017 r. na organizowany od kilkunastu lat Jarmark Gryfitów. To nie jest zwykły pchli targ, ale wydarzenie promujące historię, instytucje i wydarzenia kulturalne miasta, a także działalność lokalnych firm. Wstęp jest bezpłatny.

 

O Jarmarku Gryfitów

Tradycyjnie już, w niedziele lipca i sierpnia spotykamy się przed muzeum na Jarmarkach Gryfitów. Jarmarki to nie tylko stragany z rękodziełem, starociami czy książkami, ale też spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza. Każdej niedzieli inna słupska instytucja lub stowarzyszenie przygotuje dla słupszczan i odwiedzających nasze miasto turystów wiele atrakcji. Obiecujemy udaną zabawę!

 

Bioróżnorodność – poznaj, by zachować

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych zapraszają na pierwszy w tym roku Jarmark Gryfitów, „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”. We współpracy z Nadleśnictwem Leśny Dwór przygotowano stoisko z grami i zabawami związanymi z rodzimą przyrodą. Będzie można spróbować sił w konkursie na rozpoznawanie sadzonek drzew i drewna, poznać obce gatunki rosnące w naszych lasach i dowiedzieć się, skąd się u nas wzięły.

Na stoisku Wodociągów Słupsk – wszystko o wodzie i z wodą. Będzie można skosztować wody z głębinowych słupskich ujęć, wziąć udział w konkursach i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z działalnością oczyszczalni ścieków w Słupsku.

Słowiński Park Narodowy zaprosi do udziału w zabawach i konkursie przyrodniczym.

Gminny Ośrodek Kultury z Dębnicy Kaszubskiej zaproponuje dorosłym mrożoną kawę, a dzieci zaprosi do kącika plastycznego i na występy lokalnego zespołu.

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku przygotował dla odwiedzających stoisko, na którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o ginącym z naszych wód raku szlachetnym i jego wrogu raku pręgowatym (amerykańskim). Ponadto, będzie można zaczerpnąć wiedzy o nietoperzach, roślinach inwazyjnych oraz makrolitach, czyli roślinach wodnych z naszej rzeki.

 

 

Jarmarki Gryfitów

  • każda niedziela lipca i sierpnia 2017 r., godz. 11-15
  • rynek Rybacki
  • Słupsk
     

ZobaczMuzeum Pomorza Środkowego

Program

2 lipca 2017 r. – „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować” – na edukacyjny, przyrodniczy jarmark zapraszają Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, Park Krajobrazowy Dolina Słupi, Słowiński Park Narodowy, Nadleśnictwo Leśny Dwór, Gminny Ośrodek Kultury w Dębnicy Kaszubskiej, Wodociągi Słupsk sp. z o.o.

9 lipca 2017 r. – „Ładujemy baterie” na jarmarku z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku

16 lipca 2017 r. – „No limit”, czyli pełen atrakcji jarmark ze Słupskim Ośrodkiem Kultury i Młodzieżowym Centrum Kultury

23 lipca 2017 r. – „Na Pomorzu przed tysiącem lat” – przeniesiemy się w czasie wraz z Drużyną Wojów Pomorskich Wilce

30 lipca 2017 r. – „Jarmark ze Stowarzyszeniem Turystyki Rowerowej Szprycha w Słupsku”

6 sierpnia 2017 r. – „Jarmark z gminą Żukowo”

13 sierpnia 2017 r. – „Jarmark z Warsztatami Terapii Zajęciowej Diament”

20 sierpnia 2017 r. – „Jarmark Gryfitów po harcersku” z Hufcem ZHP Ziemi Słupskiej

27 sierpnia 2017 r. – „Nasi czworonożni przyjaciele” oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Słupsk

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.