Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Spotkania z książką w czytelni on-line. Nowa propozycja gdańskiej biblioteki dla dzieci i dorosłych

Spotkania z książką w czytelni on-line. Nowa propozycja gdańskiej biblioteki dla dzieci i dorosłych

Mat. prasowy WiMBP w Gdańsku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza do wideoczytelni on-line. W ramach projektu #gdanskczyta artyści z trójmiejskich teatrów oraz lokalni autorzy czytają książki dla dzieci i fragmenty wybranych tytułów związanych z Gdańskiem i Pomorzem. Nagrania będą publikowane we wtorki i piątki na YouTube.

 

Do współpracy przy projekcie #gdanskczyta zaproszeni zostali aktorzy i aktorki z Teatru Wybrzeże, Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku oraz Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

 

„Jest w czym wybierać”

– Nie możemy się teraz spotykać, ale możemy czytać. A książka jest zawsze spotkaniem autora z czytelnikiem albo komentatora i z autorem, i z czytelnikami. Pomyśleliśmy, by właśnie na złość kwarantannie spotykać się on-line i czytać książki. Te dla dzieci, nudzących się w domach, oraz te, które ukazały się na Pomorzu w minionym roku. A wydano ich ponad 500. Jest w czym wybierać – mówi Jarosław Zalesiński, dyrektor WiMBP w Gdańsku.

Nagrania fragmentów literatury dziecięcej w ramach wideoczytelni będą publikowane we wtorki o godz. 15.00, natomiast w piątki – fragmenty książek napisanych przez lokalnych autorów lub dotyczących Gdańska i Pomorza.

 

Na kanale biblioteki na YouTube jest już dostępny pierwszy materiał wideo, w którym Wioleta Karpowicz, aktorka Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, czyta książkę „Pazurzak” autorstwa Margarity del Mazo.

 

W najbliższych dniach kolejni aktorzy przeczytają w całości lub we fragmentach „Historyjki na raz” Bernarda Friota, „Podróż Podwójnego-P” Fernando Lalany, „Mamę bohatera” Roberta Malo i Francisco Javiera Mateosa oraz „Czerwonego kapturka” braci Grimm.

Natomiast wśród czytanej literatury gdańskiej i pomorskiej wydanej w 2019 r. znajdą się książki autorstwa Salci Hałas, Jana Daniluka, Pawła Sitkiewicza, Jana Niżnikiewicza oraz Krzysztofa Lipowskiego.

 

Szczegółowe informacje o projekcie wideo czytelni #gdanskczyta dostępne są na stronie internetowej oraz Facebooku WiMBP w Gdańsku.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.