Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Spotkania z folklorem, bieg uliczny, baśka, spacer z duchami, koncerty. Lęborskie Dni Jakubowe zapraszają

Spotkania z folklorem, bieg uliczny, baśka, spacer z duchami, koncerty. Lęborskie Dni Jakubowe zapraszają

Lęborskie Dni Jakubowe, wieczorne koncerty

Kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży kościoła św. Jakuba, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą i balonami, konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów lokalnych, regionalnych oraz zagranicznych, turniej karciany Lęborska Baśka. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców i turystów.

 

W Lęborku od 21 do 23 lipca 2017 r. będzie wesoło, kolorowo, muzycznie i rekreacyjnie. Doroczne spotkanie nawiązuje do tradycji średniowiecznych spotkań kupców i rzemieślników, ma też wymiar religijno-duchowy. Na niepowtarzalną jarmarkową atmosferę składają się m.in. koncerty Międzynarodowych Spotkań z Folklorem Muzyka Regionów, wieczorny Spacer z Duchami Krzyżaków wzdłuż lęborskich obwarowań organizowany przez Lęborskie Bractwo Rycerskie.

 

 

Gwiazdy

Jak co roku, wielką atrakcją świętowania są wieczorne koncerty. W sobotę zaśpiewa Ania Dąbrowska, a niedzielę urozmaicą Cugowscy.

 

Ilu Jakubów jest na jarmarku?

Międzynarodowy Zlot Jakubów odbędzie się już po raz 11. Po zarejestrowaniu w Kwaterze Głównej Zlotu na placu Pokoju (koło sceny), w sobotę, 22 lipca 2017 r. w godz. 9-17, każdy uczestnik otrzyma identyfikator uprawniający do udziału w wieczornym finale i losowaniu cennych nagród.

 

Do biegu, gotowi, start!

Bieg Uliczny św. Jakuba jest bardzo widowiskowy, a jego trasa wiedzie uliczkami miasta. W ubiegłych latach startowało po kilkuset zawodników. W tym roku, 22 lipca 2017 r. już po raz 17. biegacze pokonają 10-kilometrową trasę. 

 

 

Nowoczesna Staromiejska

Dużo będzie się działo na lęborskim deptaku – ulicy Staromiejskiej. Projekt „Ożywiona Staromiejska” wprowadzi na deptak miejski ulicznych muzyków, przebierańców, wystawy plastyczne, uliczne spektakle teatralne i inne atrakcje.

 

Co nam zostało z tamtych lat?

Kościelna wieża kościoła św. Jakuba Apostoła jest co roku miejscem ciekawej ekspozycji. W tym roku na wystawie „To co minęło, to co pozostało” prezentowane będą lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.