Aktualności

FIFA U-20 World Cup, czyli trzy tygodnie sportowych emocji na najwyższym poziomie. Pierwszy mecz w Gdyni już dziś

Młodzi piłkarze z 24 krajów przyjadą do Polski. Rozegranych zostanie kilkadziesiąt spotkać w sześciu polskich miastach. Na Stadionie Miejskim w Gdyni będzie 10 meczów, w tym ten o trzecie miejsce. Pierwsze spotkanie już 23 czerwca 2019 r. o godz. 18.00

Dwustu kajakarzy, jedenaście kilometrów szlaku i krajobraz po nawałnicy. III Wielki Spływ Kajakowy rzeką Brdą [ZDJĘCIA]

W sobotę 18 maja 2019 r., mimo kapryśnej pogody, dwustu kajakarzy ruszyło na szlak Brdy. Startowali w Czernicy, a meta była w Mylofie przy zaporze schodkowej, która ma ponad 150 lat. Przepłynęli prawie 11 kilometrów, po drodze przypatrując się, jak zmienił się krajobraz Borów Tucholskich po nawałnicy z 2017 r.

Rejsy, tańce, szanty i… książka. Co będzie się działo podczas Tygodnia Zawiszy Czarnego?

Wodowanie książki Miry Urbaniak, rejsy po Zatoce Gdańskiej oraz koncerty i zabawa taneczna na pokładzie żaglowca. To tylko niektóre atrakcje zaplanowane na Tydzień Zawiszy Czarnego. Od 18 do 26 maja na miłośników tematyki morskiej czekają atrakcje, w których głównym bohaterem będzie flagowy żaglowiec ZHP.

Chcesz podziwiać zmagania katamaranów? Doskonała okazja już w najbliższy weekend w Sopocie

Katamarany klasy A, Nacra 15, Hobie Cat 16, F18 i open będą rywalizować o puchar Sopot Catamaran Cup. Będzie też parada katamaranów. Sportowe zmagania 18 i 19 maja 2019 r.

Tym razem czas na gdańską Zaspę. Kolejny dzielnicowy Harpuś w Parku Millenium

Dzielnicowa Impreza na Orientację to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdrowej aktywności na świeżym powietrzu. Harpuś w Parku Millenium na Zaspie w niedzielę, 12 marca 2019

Zwiedzanie teatru muzycznego, warsztaty foto i rodzinne pikniki. Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Przez cały weekend 10-12 maja 2019 r. będzie można na własne oczy sprawdzić, jak fundusze europejskie poprawiają jakość życia Pomorzan. Za darmo do zobaczenia będą m.in. zajezdnia trolejbusowa, zakamarki urzędów i niedostępne na co dzień zaplecze PKP SKM. Będą też bezpłatne badania, warsztaty oraz spotkania z doradcami zawodowymi.

Cztery dni regat najlepszych żeglarzy. Zaczyna się Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej

Od 9 do 12 maja 2019 r. w Krynicy Morskiej ścigać się będzie krajowa czołówka żeglarstwa. Wśród żeglarzy obecni będą m.in. brązowa medalistka igrzysk w Londynie w windsurfingowej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka oraz wicemistrzowie Europy w klasie 49er Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki.

Inauguracja sezonu żeglarskiego nad Motławą. Zobacz, co będzie się działo

Nie masz planów na sobotę? Przyjdź na Targ Rybny w Gdańsku i podziwiaj paradę jednostek, które zaprezentują się widzom płynąc w barwnym szyku po Motławie. Będzie też m.in. pokaz ratowniczy i akrobacje nad wodą. Wydarzenie jest symboliczną inauguracją gdańskiego sezonu żeglarskiego Doskonała atrakcja dla dzieci i dorosłych będzie 11 maja 2019 r.

Tablica Bolesława Mazurkiewicza w Gdyni. Wodniacy uczczą wybitnego żeglarza

Na alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni w niedzielę, 12 maja 2019 r. zostanie odsłonięta tablica poświęcona Bolesławowi Mazurkiewiczowi. Uroczystość połączona będzie z otwarciem pomorskiego sezonu żeglarskiego.

Uważajcie na małych rowerzystów! W całej Polsce wystartowała akcja Rowerowy Maj

Przez cały maj dzieci i nauczyciele będą rywalizowali o liczbę dni, kiedy do szkoły lub przedszkola przyjadą na rowerze. Do zdobycia nowe stojaki rowerowe dla placówek, nagrody rzeczowe, finansowe oraz możliwość wzięcia udziału w specjalnych w warsztatach. Do edycji 2019 zgłosiło się 48 miast i prawie 13 tys. klas.

Kaszuby Biegają w powiecie puckim. W najbliższą sobotę Krokowska’10

W Żarnowcu, w sobotę, 4 maja 2019 r. o godz. 11.00 wystartuje bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 10 km. Zapisy na bieg będą prowadzone również w dniu imprezy.

My tworzymy historię! Lechia Gdańsk wygrała finałowe spotkanie Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok

Czy gdańska drużyna pokona rywali z Podlasia i po 36 latach zdobędzie najważniejsze piłkarskie trofeum w Polsce? Finałowe spotkanie piłkarskiego Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 16.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Biało-zielonych dopingować będzie co najmniej kilkanaście tysięcy kibiców.

Archiwum wiadomości

Aktualności