Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Spływ Kajakowy rzeką Wierzycą

Spływ Kajakowy rzeką Wierzycą

 

Rzeka Wierzyca wypływa z centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Spływ kajakowy można rozpocząć od jeziora Wierzysko w Kościerzynie i dopłynąć aż do Gniewu – razem 154 km niesamowitej przygody. 

Zdecydowanie spływ Wierzycą polecamy bardziej doświadczonym kajakarzom, gdyż rzeka prowadzi przez dzikie i rzadko zamieszkałe tereny i posiada wysokie, zarośnięte, niedostępne brzegi, a w jej nurcie można spotkać wiele zwalonych drzew i ukrytych pod wodą głazów.  Wierzyca pięknie meandruje, często zmienia kierunek przez co bywa bardzo zdradliwa. 

Niewątpliwie atrakcją spływów kajakowych rzeką Wierzycą są liczne przenoski przy zabytkowych elektrowniach wodnych, przy których warto się zatrzymać i przyjrzeć się jak produkowana jest energia elektryczna z energii zgromadzonej w wodach rzeki. 

W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie”  w Wielkim Podlesiu nad jeziorem Zagnanie oraz w Kościerzynie nad jeziorem Wierzysko – Miasto i Gmina Kościerzyna wykonała przystanie kajakowe – wyposażone m.in. w wiaty, ławostoły i  pomost. Stanowią one idealne miejsca na rozpoczęcie spływu kajakowego. 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.