Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Spektakle, tajniki pracy muzyków i lekcje tańca baletowego. Zobacz Operę Bałtycką od kuchni

Spektakle, tajniki pracy muzyków i lekcje tańca baletowego. Zobacz Operę Bałtycką od kuchni

Europejskie Dni Opery w Operze Bałtyckiej

Europejskie Dni Opery to okazja do poznania tego, co na co dzień ukryte przed oczami widzów. 12 i 13 maja 2018 r. będzie można podejrzeć próby chóru, baletu, orkiestry, pracownie teatralne, sceniczne magazyny i kulisy. Będzie też aukcja charytatywna, gra terenowa i wieczorna transmisja operetki z Berlina.

 

Europejskie Dni Opery organizowane są przez stowarzyszenie Opera Europa, które zrzesza 182 teatry z 42 państw i już po raz dwunasty zaprasza teatry operowe do wspólnego świętowania. Opera Bałtycka bierze w nim udział po raz drugi. W tym roku tematem przewodnim obchodów jest kulturalne dziedzictwo. – Jestem przekonany, że podczas tych dwóch szczególnych dni każdy znajdzie coś dla siebie i nasza opera będzie prawdziwie otwarta oraz europejska – mówi Warcisław Kunc, dyrektor Opery Bałtyckiej.

 

Czy orkiestra potrzebuje dyrygenta?

Wydarzenia Europejskich Dni Opery w Operze Bałtyckiej rozpoczną dwa poranne spektakle baletowej komedii „Pinokio” (w czwartek i piątek 10 i 11 maja). W sobotę od rana będzie można uczestniczyć w otwartych próbach artystów Opery Bałtyckiej. To świetna okazja, by sprawdzić, jak rozśpiewuje się chór przed spektaklem, spróbować swoich sił w dyrygowaniu i śpiewie, poznać tajniki pracy muzyków orkiestrowych oraz zobaczyć lekcję tańca klasycznego i elementy choreografii baletowej.

Popołudniowe wycieczki po Operze pozwolą zajrzeć ciekawskim do pracowni czy scenicznego magazynu. Wieczorem dla całych rodzin przygotowana będzie gra terenowa „Wystartuj spektakl”. Kiedy opera opustoszeje uczestnicy – za pomocą mapy oraz wskazówek – będą musieli przygotować się do wystawienia spektaklu.

 

Fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

 

Niedziela rozpocznie się zajęciami dla najmłodszych – Opera na start oraz Opera Tu! Tu! A po spektaklu dalsze atrakcje: rodzinne warsztaty chóralne z Operowym Chórem Dziecięcym oraz charytatywna aukcja prac z konkursu wojewódzkiego „Mój pajacyk Pinokio”. Zysk wspomoże Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Całość wydarzeń zakończy wieczorna projekcja kinowa zabawnej operetki Jacquesa Offenbacha „Rycerz Sinobrody”, transmitowanej z Komische Oper Berlin za pośrednictwem platformy Opera Vision. Czas spędzony w operze umili słodki poczęstunek przygotowany przez Aïoli.

Szczegółowy program i rezerwacje biletów na stronie Opery Bałtyckiej.

 

 

Europejskie Dni Opery w Operze Bałtyckiej

  • 12-13 maja 2018 r., sobota-niedziela
  • Opera Bałtycka
  • al. Zwycięstwa 15
  • Gdańsk
  • bilety: 10-25 zł
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.