Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Specjalna mapa dla ciekawych. 32 atrakcje turystyczne, do których można dojechać pociągiem PKM

Specjalna mapa dla ciekawych. 32 atrakcje turystyczne, do których można dojechać pociągiem PKM

Pociąg SKM na stacji Gdańsk Niedźwiednik

Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała przewodnik „PKM i okolice". Znaleźć w nim można opis 32 atrakcji turystycznych leżących w pobliżu torów należących do linii.

 

Linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej to jedna z najładniejszych krajobrazowo polskich linii kolejowych. Dlatego dla turystów i mieszkańców regionu przygotowano specjalne wydawnictwo.

 

Mapa z podkładem topograficznym

W przewodniku „PKM i okolice” można znaleźć opis 32 atrakcji turystycznych leżących w pobliżu torów, po których kursują pociągi w ramach projektu PKM. – Opisane atrakcje zostały wybrane przez samorządy. Załączona do publikacji mapa z podkładem topograficznym zawiera również szlaki turystyczne i rowerowe. Całość to idealne narzędzie do planowania wycieczek i poznawania pięknych zakątków Pomorza – informuje Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy PKM.  Dodatkowo, po zeskanowaniu z mapy kodu QR, będzie można połączyć się ze stroną pomorskie.travel.

 

Gdzie znaleźć przewodnik?

Przewodnik jest bezpłatny. Można go znaleźć w punktach informacji turystycznej na Kaszubach, w tym w Trójmieście. Dodatkowo wydawnictwo będzie dostępne w urzędach gmin w miejscowościach, przez które przebiega linia PKM. Będzie również rozdawany na organizowanych przez spółkę festynach.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.