Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Specjalistyczny sprzęt trafi do trzech Szpitali Pomorskich. To kolejny dar Portu Gdynia

Specjalistyczny sprzęt trafi do trzech Szpitali Pomorskich. To kolejny dar Portu Gdynia

Sprzęt od Portu Gdynia

Port Gdynia sfinansuje zakup dwóch respiratorów niezbędnych do ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz trzech analizatorów Biofire Filmarray 2.0, które będą służyć do wykonywania testów w kierunku koronawirusa w bardzo szybkim czasie.

 

Spółka Szpitale Pomorskie oraz Zarząd Morskiego Portu Gdynia podpisały umowę dotyczącą zakupu niezbędnej aparatury.

 

Nieoceniona pomoc w czasie pandemii

Od lat Port Gdynia wspiera Szpitale Pomorskie. – Najczęściej podczas takich okazji, jak obchodzone w naszych placówkach uroczyście Dzień Dziecka czy święta Bożego Narodzenia, przekazując upominki naszym najmłodszym pacjentom. Podczas zmagań personelu medycznego z wirusem SARS CoV-2 również o nas nie zapominają – tłumaczy rzecznik spółki Małgorzata Pisarewicz.

Tym razem sprzęt medyczny trafi do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni oraz Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni oraz do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. To już kolejna w ostatnim czasie pomoc, która została przekazana przez Port Gdynia do tych placówek. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni otrzymał już dwa respiratory. Ponadto, w ramach akcji #dzielmysiędobrem sprzęt diagnostyczny do wykonywania testów dostał szpital w Kościerzynie oraz Wejherowie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.