Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
SOR dla dzieci na Zaspie jak nowy. Co zmieniło za ponad 1,1 mln zł? [GALERIA]

SOR dla dzieci na Zaspie jak nowy. Co zmieniło za ponad 1,1 mln zł? [GALERIA]

Uroczyste otwarcie intensywnej terapii dziecięcej szpitalnego oddziału ratunkowego na Zaspie

Dwa pokoje obserwacyjne, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, a także nowa aparatura medyczna m.in.: kardiomonitory, defibrylatory i zestawy do intubacji to tylko niektóre ze zmian, z jakich mogą korzystać mali pacjenci w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Cała inwestycja kosztowała ponad 1,1 mln zł. Szpital dostał też nową karetkę od firmy Leier Polska.

 

Uroczyste otwarcie intensywnej terapii dziecięcej szpitalnego oddziału ratunkowego na Zaspie odbyło się 20 maja 2019 r. Spółce Copernicus została też przekazana nowa karetka transportowa.

 

Wyremontowany oddział z nowoczesnym wyposażeniem

Modernizacja dotyczyła obszaru obserwacyjnego szpitalnego oddziału ratunkowego dziecięcego znajdującego się na parterze w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku (działa w ramach spółki Copernicus). Wyremontowane pomieszczenia znajdują się  na wysokim parterze, głównie w łączniku E i przylegającym do niego bloku A. Dzięki remontowi powstały dwa pokoje obserwacyjne, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, poczekalnia, magazyn, łazienki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych oraz brudownik. – Przebudowa pomieszczeń wpłynęła na poprawę świadczenia usług medycznych i wpłynie na zwiększenie ich liczby. Dzięki przebudowie pomieszczenia zgodne z przepisami higieniczno-sanitarnymi, bhp, p.poż oraz z przepisami zawartymi w Rozporządzeniu ministra infrastruktury o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – tłumaczyła Katarzyna Brożek, rzecznik Copernicusa.

Oddział został wyposażony w nowy sprzęt i aparaturę medyczną. Kupiono m.in. łóżka szpitalne i wózek transportowy. Są m.in. nowe kardiomonitory, defibrylatory, zestaw do intubacji, aparat USG i do podgrzewania pacjenta oraz macerator.

– Modernizacja pomieszczeń w Szpitalu Świętego Wojciecha w Gdańsku, na potrzeby intensywnej terapii dziecięcej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, dokonana w większości ze środków pochodzących z budżetu samorządu wojewódzkiego, jest wynikiem naszej troski o bezpieczeństwo oraz komfort małych pacjentów, a także ich rodziców i opiekunów – mówiła uczestnicząca w otwarciu członek Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. Dzieci są szczególnie ważnymi mieszkańcami naszego regionu. To one w przyszłości będą dbały rozwój Pomorza. Modernizacja SOR-u dziecięcego jest również wyrazem konsekwentnie realizowanej przez samorząd województwa polityki wspierania działań służących podnoszeniu warunków pracy pracowników szpitali marszałkowskich. Przypominam, że na Zaspie w ostatnim czasie wyremontowaliśmy też m.in. oddział położniczo-ginekologiczny, chirurgię i internę. Trwa ponadto budowa nowoczesnego bloku operacyjnego – dodała Kapała-Sokalska

 

Koszt inwestycji

Całkowity koszt modernizacji oraz zakupów sprzętu medycznego i niemedycznego to ponad 1,1 mln zł.  W tym na remont wykonany w formule zaprojektuj i wybuduj przeznaczono ponad prawie 600 tys. zł. Natomiast wyposażenie i aparatura pochłonęły prawie 550 tys.zł. Środki na ten cel w wysokości ponad 880 tys. zł przekazał samorząd województwa, a pozostała kwota w wysokosci ponad 240 tys. zł pochodziła z budzetu spółki.

 

Nowa karetka od Leier Polska

Firma Leier Polska przekazała spółce Copernicus karetkę typu T, tzn. transportową o wartości 45 tys. zł. W jej wyposażaniu są nosze oraz krzesełko do transportu pacjentów. Karetka będzie wykorzystywana do transportu pacjentów pomiędzy szpitalami należącymi do spółki oraz do odbioru pacjentów z lądowiska LPR (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego) na Zaspie.

 

Fot. Dorota Kulka

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.