Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Sopot. Wystartowały Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych

Sopot. Wystartowały Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych

W Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski w Sopocie bierze udział siedem załóg. Fot. Aleksandra Chalińska

Siedem załóg dwuosobowych przez trzy będzie zmagać się o tytuł mistrza Polski podczas regat w Sopocie. Wyścigi żeglarzy będzie można podziwiać z sopockiego molo od środy 7 sierpnia do piątku 9 sierpnia 2019 r.

 

Zwodnicy w biegu głównym na dystansie ok. 240 Mm zmierzą się o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Kto wygra?

Portem regat jest Sopot. Dwuosobowe załogi stawiły się na start w środę 7 sierpnia w sopockiej marinie. Startuje 14 osób, w tym dwie kobiety. Regaty uroczyście otworzyli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. – To jedne z ważniejszych regat w tym sezonie – mówił podczas otwarcia Mieczysław Struk. – Chcę podkreślić, że nie są to zawody łatwe, bo załoga jachtu to tylko dwie osoby, co w warunkach żeglarstwa morskiego jest wyzwaniem. Dodatkowo na przebieg rywalizacji duży wpływ na zmienna pogoda – zaznaczył Struk. Regaty rozgrywane będą w ramach Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski oraz cyklu Off-Short Racing.

W ramach regat odbędą się trzy biegi: wyścig krótki (ok. 10-15 Mm), wyścig średni (ok. 30-40 Mm) oraz wyścig długi (ok. 200-250 Mm). Ten ostatni to rywalizacja o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Lista załóg:

  • Wiesław Krupski i Anna Król na jachcie „Four Winds” (YC Kielce),
  • Paweł „Wilq” Wilkowski i Robert Kresło na jachcie „Vataha 2″ (YKP Gdynia),
  • Andrzej Zieliński i Mariusz Maćkowiak na jachcie „Quanta” (YC Conrada),
  • Andrzej Kopytko i Anna Majewska na „Opolu” (Ocean17),
  • Kuba Marjański i Artur Burdzej na „Busy Lizzy” (AKM Gdańsk),
  • Konrad Smoleń i Krzysztof Glebow na jachcie „Caravela 950″ (YKP Gdynia)
  • Michał Śliwa i Artur Skrzyszowski na „Barkamie”.

 

Szczegółowy program i trasy biegów są dostępne na stronie Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

Kolejne regaty w ramach Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski to załogowe Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC, które odbędą się w dniach 22-25 sierpnia 2019 r. w Gdańsku.

Cykl Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski jest częścią obchodów 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Honorowy patronat nad regatami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Mistrzostwa organizowane są we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.