Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Sohjoa Baltic – Warsztaty

Sohjoa Baltic – Warsztaty

sohoja_logo2

Projekt Sohjoa Baltic związany z pilotażem autonomicznych, poruszających się bez kierowcy busów w ramach komunikacji miejskiej, uzyskał dofinansowanie w ramach programu INTERREG BSR. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: http://www.sohjoabaltic.eu/pl/.

Jednak zanim autonomiczny bus wyruszy na trasę pokazową w Gdańsku oraz innych miastach regionu Morza Batyckiego, zlecono analizę prawną, która pozwoli się do tego etapu przygotować.

Na 20 września (w godz.: 10:00 – 15:00) zaplanowno ogólnopolskie warsztaty “Aspekty prawne autonomicznej mobilności”, na których przedstawiona zostanie Państwu wiedza zdobyta w toku analizy prawnej. Poruszone zostaną na nich zagadnienia w ramach 6 działów:

1. Przepisy dotyczące rejestracji pojazdu

2. Prawo transportu pasażerskiego

3. Osobiste wymogi prawne wobec kierującego

4. Ochrona danych osobowych

5. Odpowiedzialność prawna

6. Kodeks karny

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej gdańskiego Centrum Hewelianum i będą one częścią gdańskich obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w nich. W związku z ograniczoną liczbę miejsc prosimy Osoby zainteresowane uczestnictwem o zarejestrowanie się poprzez formularz: https://aspekty-prawne-autonomicznej-mobilnosci-etm-2018.konfeo.com/pl/groups.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.