Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Śmierć i zagrożenie. O kulturze Japończyków opowie Katarzyna Boni

Śmierć i zagrożenie. O kulturze Japończyków opowie Katarzyna Boni

Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 25 marca 2017 r. Gościem będzie Katarzyna Boni, autorka książki „Ganbare! Warsztaty umierania".

 

Jak Japończycy radzą sobie z doświadczeniem straty, śmierci i zagrożenia? Na ile ich sposoby na oswajanie trudnych emocji są specyficzne dla tej wyjątkowej kultury, a na ile uniwersalne dla wszystkich ludzi?

 

Warsztaty umierania

„Ganbare! Warsztaty umierania” to opowieść o Japonii, która podniosła się po Hiroszimie i oswoiła w zbiorowej świadomości energię atomową tylko po, aby dziś, w kilka lat po katastrofie w Fukushimie, spowodowanej przez trzęsienie ziemi i tsunami, żyć w nieustannym lęku przed promieniowaniem.

Katarzyna Boni – reporterka, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i psychologii społecznej na SWPS a także a także Polskiej Szkoły Reportażu przy Instytucie Reportażu. Od jedenastu lat podróżuje, od dziewięciu pisze o podróżach m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „National Geographic” i „Kontynentów”. Specjalizuje się w pisaniu o Azji, spędziła na tym kontynencie ponad cztery lata pracując w Japonii, Chinach, Kambodży, Tajlandii, na Filipinach i w Indonezji. Współautorka (razem z Wojciechem Tochmanem) książki „Kontener” o syryjskich uchodźcach w Jordanii.

 

Katarzyna Boni w Muzeum Emigracji w Gdyni

  • 25 marca 2017 r., sobota, godz. 16.00
  • Muzeum Emigracji
  • ul. Polska 1
  • Gdynia
  • sala kinowa

Zobacz: Muzeum Emigracji

 

okładka książki „Ganbare! Warsztaty umierania"
 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.