Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Profilaktyka przede wszystkim. Przebadane i zadowolone panie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WCO w Gdańsku

Profilaktyka przede wszystkim. Przebadane i zadowolone panie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WCO w Gdańsku

Teresa Rose w pracowni diagnostyki obrazowej

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii, mogły skorzystać z bezpłatnych badań.

 

Zarejestrowało się 20 kobiet, czyli wszystkie dostępne miejsca zostały wykorzystane.
 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Profilaktyka w przypadku raka piersi jest bardzo ważna. Wczesne wykrycie nowotworu pierwszego stopnia daje dużą szansę na wyleczenie. Chętnych nie brakowało, co świadczy o wzroście świadomości wśród pacjentek i potrzebie tego typu akcji. W związku z większą liczbą chętnych na mammografię niż można było wykonać, pacjentkom zaproponowano najbliższy wolny termin badań. Niektóre z nich jeszcze przed Dniem Otwartym Funduszy Europejskich zostały poddane badaniu, a inne skorzystają z niego wkrótce.

Do rejestracji zgłaszały się też osoby, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy. Zaproponowano im wizytę lekarską w dogodnym terminie. Po wizycie lekarz onkolog zdecyduje czy skierować pacjenta na dalsze badania diagnostyczne.
 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.