Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Profilaktyka przede wszystkim. Przebadane i zadowolone panie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WCO w Gdańsku

Profilaktyka przede wszystkim. Przebadane i zadowolone panie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WCO w Gdańsku

Teresa Rose w pracowni diagnostyki obrazowej

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii, mogły skorzystać z bezpłatnych badań.

 

Zarejestrowało się 20 kobiet, czyli wszystkie dostępne miejsca zostały wykorzystane.
 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Profilaktyka w przypadku raka piersi jest bardzo ważna. Wczesne wykrycie nowotworu pierwszego stopnia daje dużą szansę na wyleczenie. Chętnych nie brakowało, co świadczy o wzroście świadomości wśród pacjentek i potrzebie tego typu akcji. W związku z większą liczbą chętnych na mammografię niż można było wykonać, pacjentkom zaproponowano najbliższy wolny termin badań. Niektóre z nich jeszcze przed Dniem Otwartym Funduszy Europejskich zostały poddane badaniu, a inne skorzystają z niego wkrótce.

Do rejestracji zgłaszały się też osoby, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy. Zaproponowano im wizytę lekarską w dogodnym terminie. Po wizycie lekarz onkolog zdecyduje czy skierować pacjenta na dalsze badania diagnostyczne.
 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.