Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/109563ac-626f-4298-a906-52e6369ad030.jpg Skąd pochodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Światowy Dzień Filozofii

Skąd pochodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Światowy Dzień Filozofii

Mężczyzna i internet

O pracy i życiu filozofa poprzez media społecznościowe opowiedzą pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego. Będą też warsztaty dotyczące symboli i ich roli w komunikacji międzyludzkiej, a uczestnicy zajęć zaprojektują logotyp. To atrakcje, jakie towarzyszyć będą obchodom Dnia Filozofii w czwartek, 15 listopada 2018 r.

 

Światowy Dzień Filozofii został ustanowiony przez UNESCO w 2002 r.

 

Zapytaj na Twitterze lub Instagramie

– Od godziny 10.00 do godziny 12.00, we współpracy z zespołem Działu Komunikacji IKM, przejmą stery dwóch mediów społecznościowych instytutu – Twittera i Instagrama – tłumaczy pomysłodawca akcji Sławomir Czarnecki. – Bez zadawania pytań nie ma filozofii. Dlatego dzień filozofii świętujemy, otwierając się na różnorodne pytania. Poważne, ale i te mniej serio. Nasi goście z chęcią odpowiedzą też na pytania o to, jak wygląda praca i życie filozofa – dodaje Czarnecki.

Artur Szutta i Natasza Szutta odpowiadać będą na pytania oznaczone w mediach społecznościowych hasztagiem #ZapytajFilozofa.

Akcja #ZapytajFilozofa, wzorowana na słynnej w anglojęzycznym Twitterze inicjatywie kulturalnej #AskTheCurator, polega na swobodnym zadawaniu pytań ekspertom w mediach społecznościowych. Natasza Szutta specjalizuje się w etyce, metaetyce i psychologii moralności, jest członkiem redakcji magazynu „Filozofuj!”. Artur Szutta zajmuje się filozofią społeczną, etyką i metaetyką i jest redaktorem naczelnym magazynu „Filozofuj!”. Pytania do ekspertów będzie można zadawać za pomocą Twittera i Instagrama IKM: www.twitter.com/IKM_gdansk oraz www.instagram.com/ikm_gdansk.

 

Codzienna symbolika i własny logotyp

Odbędą się też warsztaty artystyczno-filozoficzne dotyczące symboli, które na co dzień pośredniczą w międzyludzkiej komunikacji. – To dzięki nim możemy się komunikować i rozumieć nawzajem, często bez użycia słów. Każda społeczność posiada swoją symbolikę – świat wartości łączący wszystkich jej uczestników. Jakie więc symbole łączą najmocniej wyjaśniają prowadzący warsztaty Robert Dolewski i Izabela Mazur.

Celem warsztatów Symbole, które łączą, będzie rozumienie ich jako spoiwa społeczeństwa oraz medium codziennych, międzyludzkich interakcji. Uczestnicy zapoznają się również z wybranymi aspektami i technikami tworzenia logotypów. Mini wykład połączony z dyskusją zakończy zadanie artystyczne, w trakcie którego uczestnicy wspólnie postarają się stworzyć własne projekty logotypów. Obowiązują zapisy. Zajęcia odbędą się w Pracownii MamyWene przy ul. Dyrekcyjnej 1 w Gdańsku (budynek dyrekcji, pok. 13).

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

Dzień Filozofii_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.