Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
„Siostro, bracie – zostań w chacie”. Dziewięć konkursów z nagrodami dla uczniów na czas epidemii

„Siostro, bracie – zostań w chacie”. Dziewięć konkursów z nagrodami dla uczniów na czas epidemii

Pixabay.com

Laurki dla medyków, rodzinne przepisy na ulubione potrawy i kreatywne zdjęcia z książką – to tylko kilka tematów prac konkursowych, jakie mogą nadsyłać uczniowie pomorskich szkół i przedszkoli. Warto wykorzystać wolny czas w domu i stworzyć coś ciekawego. Czekają nagrody książkowe.

 

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 kwietnia 2020 roku (dane na dole strony). Autorem konkursów edukacyjnych są placówki oświatowe prowadzone przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

Każdy znajdzie coś dla siebie

Konkursów jest aż dziewięć. Każdy z nich dostoswany jest do potrzeb i możliwości różnych grup wiekowych. I tak na przykład przedszkolaki i uczniowie klas „0″ mogą przygotować laurkę dla medyków, ratowników czy strażaków. Dzieci trzech pierwszych klas szkoły podstawowej mogą wspólnie z rodziną ugotować ulubiony posiłek i zrobić kulinarne zdjęcie. Uczniowie klas IV-VI w dowolnej technice opracują plakat promujący aktywność fizyczną. A zadanie konkursowe dla najstarszych polega na nagraniu maksymalnie 3-minutowego filmu, który zaprezentuje fragment ostatnio przeczytanej książki przy współudziale pozostałych członków rodziny.

– Konkursy łączą naukę z zabawą i pokazują różne dostępne w domu formy twórczego spędzania czasu z całą rodziną – mówi Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UMWP. – Zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epidemicznego sprawiło, że tysiące najmłodszych mieszkańców Pomorza pozostało w swoich domach. To sytuacja trudna dla każdego, a udział w konkursie i kreatywna zabawa mogą pomóc przetrwać ten czas – podkreśla Krawiec.

Regulaminy konkursów organizowanych w ramach akcji „Siostro, bracie – zostań w chacie” dostępne są na stronach placówek prowadzonych przez Samorząd Województwa Pomorskiego:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.