Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Siedem autorek i ponad 100 prac, czyli Być albo nie być w Szekspirowskim

Siedem autorek i ponad 100 prac, czyli Być albo nie być w Szekspirowskim

Budynek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Wystawa grupy malarskiej Połączone Pasją zatytułowana Być albo nie być w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim prezentuje niemal 8-letni dorobek twórczy grupy. Siedem autorek eksponuje ponad 100 prac wykonanych w rozmaitych technikach rysunkowych i malarskich – od ołówka poprzez pastele czy tusz aż po farby olejne. Wernisaż odbędzie się 12 października 2019 r.

 

Wystawę można oglądać do 24 października w godz. 14.00-19.00. Wstęp jest wolny.

 

Szekspirowskie pytanie zyskuje nowe znaczenie

– Szukając odpowiedniego tytułu wystawy, kierowało nami jedno najważniejsze kryterium –znaleźć takie zdanie, pod którym podpisze się każda z autorek – wyjaśniają artystki. Być albo nie być to pytanie, na które każda myśląca istota próbowała lub próbuje dać odpowiedź. W murach Teatru Szekspirowskiego to pytanie zyskuje dodatkowe znaczenie.

Artysta, którym czasem się bywa, a nie jest, na zasadzie wyboru drogi życiowej czy zawodowej, ma w życiu priorytety, którym się  podporządkowuje. Autorki obrazów kiedyś też dokonały takiego wyboru. Kiedy praca zawodowa i rodzinne obowiązki przestały angażować cały ich czas, poczuły niedosyt i odnalazły spełnienie w malarstwie. To wybór, który określa je każdego dnia i sprawia, że są.

Kuratorką wystawy i autorką towarzyszących jej tekstów jest Dorota Białczak – artystka rzeźbiarka, prowadząca grupę Połączone Pasją oraz Pracownię Sztuk Pięknych ToTo (www.galeriatoto.pl).

  

O artystkach

Grupa malarska Połączone Pasją istnieje od 2011 r. i wywodzi się z Gdyni. Od jesieni 2017 r. grupa spotyka się i pracuje w Gdańsku w  Galerii Momarte przy ul. Chebnickiej 11/12. Składa się  o siedmiu, wolnych już zawodowo, kobiet przepełnionych pasją malowania i ciekawością życia. Połączone Pasją tworzą: Ola Cieślik, Maria Mazurkiewicz, Alina Lech-Wierzińska, Joanna Sobiecka, Anna Turowska, Gabriela Wilk i Krystyna Załuska.

W ciągu ośmiu lat działalności prace artystek wchodzących w skład grupy Połączone Pasją prezentowane były w wielu miejscach Gdyni m.in.: Klubie Plastycznym Spółdzielni Mieszkaniowej Bałtyk w Gdyni-Witominie, Bibliotece Publicznej w Rumi, Ośrodku Agroturystycznym Kumakl (Jankowo-Kowale), Centrum Aktywności Seniora w Gdyni,  Klubie Seniora w Gdyni-Chyloni, Gdańskim Archipelagu Kultury Plama,  Wyspie Skarbów w Gdańsku, Galerii Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” oraz Gdyńskim Centrum Filmowym.

Autorki obrazów mają za sobą też wiele wystaw indywidualnych na terenie Trójmiasta, m.in. w Domu Przyrodników – oddziale Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.

 

Być albo nie być – wystawa

  • 12 października 2019 r. sobota, godz. 18.00 – wernisaż
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Być albo nie być wystawa_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.