Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Sezon regatowy otwarty. Katamarany wystartują w Sopocie

Sezon regatowy otwarty. Katamarany wystartują w Sopocie

Regaty katamaranów w Sopocie

Katamarany klasy A, F18, Hobie Cat 16 i Open będzie można podziwiać 2 i 3 maja 2017 r. Odbędą się regaty Sopot Catamaran Cup.

 

Sopot Catamaran Cup rozpoczyna bardzo bogaty i pracowity sezon regatowy 2017 r.

 

Parada katamaranów 

Planowane jest rozegranie 6 wyścigów up and down dla każdej klasy. Bardzo atrakcyjnie dla kibiców zapowiada się parada katamaranów wokół sopockiego molo, gdzie z bardzo bliska będzie można oglądać zawodników i jachty. Parada odbędzie się we wtorek 2 maja, o godz. 11.30.

– Sezon w klubie zapowiada się ciekawie, ale i bardzo pracowicie, przede wszystkim dla zawodników A klasy – mówi komandor klubu Jacek Noetzel. –  UKS Navigo Sopot jest organizatorem i gospodarzem mistrzostw świata katamaranów klasy A w sierpniu, więc większość naszych działań jest podporządkowana tej imprezie. Do regat zgłosiło się już prawie 80 zawodników, a to dopiero początek zapisów. Wśród nich światowa czołówka żeglarska – wielokrotni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i żeglarze rywalizujący w pucharze Ameryki. Większość uczestników zawodów przybędzie do Sopotu wcześniej, aby wziąć udział w otwartych mistrzostwach Polski klasy A, które będą próbą generalną przed mistrzostwami świata. Chcielibyśmy, aby obie te imprezy były zorganizowane na najwyższym poziomie, zarówno sportowym, jak i towarzyskim, żeby jak najlepiej zaprezentować Sopot oraz nasze środowisko żeglarskie – dodaje.
 

Sezon na regaty

Już za dwa tygodnie zawodnicy klasy A wezmą udział w Pucharze PZŻ klas olimpijskich w Krynicy Morskiej. Będzie to pierwszy od 9 lat udział katamaranów w tej imprezie. Tydzień później, w pucharze PZŻ klas nieolimpijskic,h ścigać się będzie kadra regatowa juniorów klasy Hobie Cat 16 Catamaran Youth Team Poland UKS NAVIGO Sopot. Będą to pierwsze regaty eliminacyjne do Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF 2017, które odbędą się w grudniu w Chinach. Kolejne eliminacje w lipcu w Volvo Gdynia Sailing Days i ostatnie w sierpniu, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pucku.

Regaty katamaranów w sezonie 2017 organizowane przez UKS Navigo Sopot:

  • 10-11 czerwca – trzy mola
  • 15-17sierpnia – mistrzostwa Polski
  • 19-26 sierpnia – mistrzostwa świata
  • 23-24 września – puchar UKS Navigo, mistrzostwa Polski F18 i Open

Zobacz: UKS Navigo

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.