Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
24.07 – Seniorzy na start! Wojewódzka Seniorada w Skarszewach w ten weekend

24.07 – Seniorzy na start! Wojewódzka Seniorada w Skarszewach w ten weekend

24.07 - Seniorzy na start! Wojewódzka Seniorada w Skarszewach w ten weekend

Rzuty ringiem, slalom z piłką oraz bieg sprawnościowy. To część z konkurencji, w których sprawdzą się seniorzy 65+. II Wojewódzka Seniorada o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się w sobotę 27 lipca w Skarszewskim Centrum Sportu. Rozpocznie się o godzinie 9.30.

Sportowe konkurencje rozgrywane będą w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kierowana jest do seniorów z roczników 1955-1964, a druga do osób urodzonych w roku 1954 lub starszych.

Podczas Seniorady zostanie rozgrywanych osiem dyscyplin. Każdy z uczestników może wybrać maksymalnie dwie. Do wyboru będą między innymi: bieg na 50 metrów z przeszkodami, rzut piłką lekarską, slalom z piłką nożną na czas i bieg sprawnościowy. Przygotowana została również dwukilometrowa marszowa trasa nordic walking.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe medale za udział. Na głodnych będzie czekała strefa gastronomiczna, którą przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich. Po zakończeniu rywalizacji odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.