Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/64d4fbca-9ee5-466e-ad56-10d721ee428d.jpg Seniorzy na start. Wojewódzka Seniorada w Skarszewach to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i wspaniała zabawa

Seniorzy na start. Wojewódzka Seniorada w Skarszewach to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i wspaniała zabawa

Fot. @pixabay

Rzuty ringiem, slalom z piłką oraz bieg sprawnościowy. To tylko niektóre z konkurencji, w których sprawdzą się seniorzy 65+. Liczy się zdrowa sportowa rywalizacja i dobra zabawa. II Wojewódzka Seniorada o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 r. w Skarszewach. Termin zgłoszeń upływa 24 lipca.

 

Seniorada skierowana jest do pomorskich seniorów w wieku 55+ i 65+.

 

Zawody w Skarszewach

Sportowe konkurencje rozgrywane będą w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza skierowana jest do seniorów z roczników 1955-1964, a druga dla osób urodzonych w roku 1954 lub starszych. Przy wybieraniu kategorii wiekowej liczy się osiągnięcie odpowiedniego wieku w dniu zawodów, tj. 27 lipca. W czasie Seniorady rozgrywanych będzie osiem dyscyplin. Każdy z uczestników może wybrać maksymalnie dwie. Do wyboru będą między innymi bieg na 50 metrów z przeszkodami, rzut dwu kilogramową piłką lekarską czy slalom z piłką nożną rozgrywany na czas. Szczególnie emocjonującą konkurencja będzie bieg sprawnościowy. Przygotowana została również dwukilometrowa marszowa trasa nordic walking. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe medale za udział. Po zakończeniu rywalizacji odbędzie się losowanie nagród. Na miejscu będzie również strefa gastronomiczna, w której swoje specjały przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Seniorada

Zawody dla seniorów w formie małej olimpiady będą rozgrywane już po raz drugi. W 2018 roku seniorzy rywalizowali w Gdańsku. W tym turniej odbędzie się w Skarszewach. Takie wydarzenia sprzyjają wzajemnej integracji. Aby wystartować w Senioradzie należy przesłać zgłoszenie na adres gosir@skarszewy.pl. Warunkiem uczestnictwa, oprócz spełnienia kryterium wiekowego jest oczywiście postawa fair play. Termin zgłoszeń upływa 24 lipca 2019 r. 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.