Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Sam wytnij choinkę w lesie na Boże Narodzenie. Przedświąteczna akcja Nadleśnictwa Gdańsk

Sam wytnij choinkę w lesie na Boże Narodzenie. Przedświąteczna akcja Nadleśnictwa Gdańsk

Świąteczne drzewko

W niedzielę, 16 grudnia 2018 r. można było wybrać choinkę ze specjalnie przygotowanej uprawy i samodzielne ją wyciąć. W Nadleśnictwie Gdańsk rusza akcja własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek. Leśnicy pomogą zapakować choinkę, a także zapraszają całe rodziny na zimowe ognisko. Do 21 grudnia leśnicy będą prowadzili akcję sprzedaży choinek z pomorskich lasów.

 

Zielona choinka z lasu nie tylko pięknie pachnie, ale jest też bardziej ekologiczna niż jej sztuczny, plastikowy odpowiednik.

 

Nie ma Bożego Narodzenia bez choinki

Pachnąca lasem, żywa choinka to nieodłączny element świąt. Drzewko tworzy niezapomnianą świąteczną atmosferę. Najładniejsza to ta prosto z lasu, którą się samodzielnie znajdzie i wytnie. – Wspólne poszukiwania i wycinanie choinki to przede wszystkim doskonała zabawa i przygoda dla całej rodziny – mówi nadleśniczy Janusz Mikoś. – Do domu zabierzemy ze sobą pachnące drzewko oraz wyjątkowe wspomnienia – podkreśla Mikoś.

Choinkę będzie można znaleźć i wyciąć w niedzielę, 16 grudnia między 9.00 a 14.00 przy leśniczówce w Sopocie (dojazd od ul. Spacerowej). Najlepiej mieć odliczoną gotówkę, ponieważ nie będzie możliwości płatności kartą. Jedna choinka kosztuje 40 zł. Trzeba pamiętać, żeby wziąć ze sobą ręczne narzędzie do wycięcia drzewka – siekierkę czy piłę do drewna. Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować choinkę.

Drzewka świąteczne będą wycinane z plantacji choinkowej. Ze względu na linie wysokiego napięcia, nie mogą rosnąć tam wysokie drzewa.

Mapa dojazdu do Leśnictwa Sopot. Oprac. Nadleśnictwo Gdańsk

Choinkę od leśników będzie można kupić też w innych lokalizacjach w godz. 8.00-14.30 (bez możliwości samodzielnego wycięcia):

  • 17 grudnia – Dębogórze,
  • 18 grudnia – Cisowa, Kamień, Wyspowo, Biała,
  • 19 grudnia – Zwierzyniec, Renuszewo,
  • 20 grudnia – Matemblewo,
  • 21 grudnia – Witomino, Rogulewo, Stara Piła, Sopieszyno, Marianowo.