Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Są pieniądze dla nowoczesnych biznesmenów. Weź pożyczkę na atrakcyjnych warunkach i zmień swoją firmę

Są pieniądze dla nowoczesnych biznesmenów. Weź pożyczkę na atrakcyjnych warunkach i zmień swoją firmę

Podpisanie umów między Bankiem Gospodarstwa Krajowego a Towarzystwem Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych

Pomorskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie zwrotne w wysokości od 200 tys. do nawet 5 mln zł, które przeznaczą na innowacje. Łącznie na kredyty zaplanowano aż 60 mln zł.

 

21 grudnia 2017 r. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Towarzystwem Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. (TISE S.A.) kolejną umowę na pełnienie roli pośrednika finansowego. TISE S.A. oferować będzie pomorskim przedsiębiorcom nowy produkt – Pożyczkę na innowację.

To kolejna już oferta dla przedsiębiorców z Pomorza w ramach projektu „Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+”, który prowadzony jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

Lepsze warunki i dwa lata karencji

Pożyczki na innowacje będą udzielane na inwestycje, które wpisują się w jeden z obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. Uzyskane środki można przeznaczyć w szczególności na finansowanie badań przemysłowych, prac rozwojowych, ochrony własności intelektualnej firmy dla własnych rozwiązań technicznych, zakup wyników prac B+R (badawczo-rozwojowych) i praw do własności intelektualnej oraz dostosowanie przedsiębiorstwa do ich wdrożenia. Pomoc finansową otrzymać można także na projekty dotyczące infrastruktury przedsiębiorstwa (np. budowę, rozbudowę oraz przebudowę budynku) oraz na zakup wyposażenia laboratoriów lub działów B+R, pod warunkiem przedstawienia programu prac badawczo-rozwojowych.

Kredyty udzielane będą na preferencyjnych warunkach, co oznacza, że można spłacić je w ciągu 10 lat, przy czym okres karencji wynosi 2 lata. Ponadto otrzymanie pożyczki nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami czy prowizjami.

Więcej informacji o projekcie „Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+” na stronie rpo.bgk.pl. Bieżące informacje na temat wszystkich instrumentów finansowych dostepne są w serwisie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.