Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Do biegu, gotowi, start! 3. Gdańsk Maraton

Do biegu, gotowi, start! 3. Gdańsk Maraton

Uczestnicy maratonu biegną koło Stoczni Gdańskiej

O gdańskim maratonie

Wyjątkowa i przyjazna trasa biegu poprowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: starówkę z ulicą Długą, Długim Targiem z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk czy Park Nadmorski im. R. Reagana. To niezwykła okazja do poznania Gdańska w ciągu 4-5 godzin, czyli czasu, jaki przeciętnie zajmuje pokonanie dystansu 42,195 km. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AmberExpo przy ul. Żaglowej 11. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorzy, oprócz biegu głównego, proponują uczestnikom wiele innych możliwości udziału w imprezie. W przeddzień maratonu odbędzie się bieg na 5 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży, a wraz z maratończykami, 9 kwietnia startować będą również sztafety.

Dla pierwszych 1000 osób (lub do końca października 2016 r.), które zdecydują się na start, przygotowano specjalną ofertę w postaci obniżonej opłaty startowej. Dla najszybszych wyniesie ona 59 zł. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń oraz termin wpłacenia wpisowego, wraz z upływem czasu, jego wysokość będzie rosła, więc nie warto odkładać tego momentu na ostatnią chwilę.

Zapisy za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Regulamin maratonu.

Opłaty startowe:

 • pierwsze 1000 osób lub do 31.10.2016 r. – 59 zł
 • w przypadku sprzedania pierwszych 1000 miejsc lub od 1 listopada do 31 grudnia 2016 r. – 79 zł
 • od 1 do 31 stycznia 2017 r. – 99 zł
 • od 1 do 28 lutego 2017 r. – 139 zł
 • od 1 do 20 marca 2017 r. – 169 zł

Z myślą o osobach, które z różnych względów nie dokonały rejestracji w jednym z tych terminów, będzie możliwość zakupu pakietu w biurze zawodów, 7 i 8 kwietnia 2017 r. W takim przypadku opłata wyniesie 199 zł, przy czym będzie tu obowiązywał limit 100 osób.

O sztafecie  maratońskiej

Sztafeta maratońska to idealna możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o pokonaniu królewskiego dystansu. 

Formularz zgłoszeniowy do sztafety. Obowiązuje limit 200 drużyn czteroosobowych.

Wysokość opłaty wpisowej za drużynę:

 • do 31 grudnia.2016 r. – 319 zł
 • od 1 do 31 stycznia 2017 r. – 399 zł
 • od 1 do 28 lutego2017 r. – 559 zł
 • od 1 do 20 marca 2017 r. – 679 zł

Start w sztafecie to znakomita forma integracji i zespołowego działania na rzecz wspólnego sukcesu. Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać czteroosobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Zawodnicy biorący udział w maratonie mogą również w ten sposób zapewnić sobie znakomite wsparcie na trasie, które z pewnością pozwoli zwalczyć każdy kryzys. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,5 km, 8 km, 10,3 km, 7,4 km), powoduje, że 3. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą sztafetę maratońską otrzymają na mecie pamiątkowe medale oraz pakiet startowy, który przysługuje wszystkim maratończykom.

Bieg na 5 km

Start na dystansie 42,195 km to wielkie wyzwanie dla uczestników. Organizatorzy chcą jednak, aby ten weekend był świętem. W czasie, gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć maratoński klimat i wystartować w biegu na 5 km, którego meta jest dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później finiszować będą maratończycy. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km przygotowano pamiątkowy medal. Przewidzianych jest 2000 miejsc. Opłata startowa wyniesie 29 zł.

Zapisy do biegu 5 km.

Biegi dziecięce

Także dzień przed maratonem najmłodsi będą mogli wystartować w biegach dziecięcych. Start i meta zlokalizowane będą w hali, więc pogoda nie powinna być straszna dla młodych sportowców. Poza tym, będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy. Dla wielu powinno być to dodatkową atrakcją i możliwością poczucia się jak dorośli. Każdy mały finiszer, otrzyma pamiątkowe trofeum.

Zapisy do biegów dziecięcych rozpoczną się wkrótce.

Kategorie biegów dziecięcych i ich dystanse:

 • bieg rodzinny z opiekunem – 130 m
 • bieg malucha – 130 m
 • bieg starszaka –400 m
 • bieg młodzika – 900 m
 • bieg juniora – 1500 m

3. Gdańsk Maraton

 • 9 kwietnia 2017 r., niedziela, godz. 9.00
 • start i meta – AmberExpo
 • ul. Żaglowa 11
 • Gdańsk

Zobacz: Gdańsk Maraton

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.