Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
AKTUALIZACJA – Trwa budowa EuroVelo 9 w Cedrach Wielkich

AKTUALIZACJA – Trwa budowa EuroVelo 9 w Cedrach Wielkich

 

Zostalo już wykonana ponad połowa prac budowlanych. Prawie na wszystkich odcinkach zostały przygotowane podbudowy na położenie masy bitumicznej. 

Trasa o długości ponad 18 km zostanie wybudowana na wałach przeciwpowodziowych rzeki Wisły od miejscowości Giemlice do przystani żeglarskiej w Błotniku oraz wzdłuż miejscowości od przystani do ulicy M. Płażyńskiego w Cedrach Wielkich. Po zrealizowaniu inwestycji docelowo ścieżka rowerowa połączy się z trasą rowerową wybudowaną przez Miasto Gdańsk.

Ścieżka w znacznej części zostanie wykonana z nawierzchni bitumicznej, a na niewielkich fragmentach zostaną ułożone płyty YOMBO typu rowerowego. W ramach inwestycji wybudowane zostaną również dwa miejsca poostojowe (Kiezmark i Giemlice), które ułatwią rowerzystom pokonywanie dłuższych odcinków.

We wsi Kiezmark trasa będzie wykorzystywała dawny most na DK7 do połączenia wschodniego odcinka z zachodnim odcinkiem EV9 i WTR (Gmina Stegna).

Inwestycję w ramach EuroVelo 9 i Wiślanej Trasy Rowerowej także w tym roku planuje także Gmina i Miasto Tczew.
Odcinkiem, który będzie podlegał w późniejszym terminie dostosowaniu do ruchu rowerowych jest odcinek na terenie gminy Suchy Dąb.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.