Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/141811ca-7f73-4669-b61d-e9be9efcd805.jpg Rozmowy o rowerach, ruchu pieszych w mieście i sprawnej komunikacji. Kongres Mobilności Aktywnej w Gdańsku

Rozmowy o rowerach, ruchu pieszych w mieście i sprawnej komunikacji. Kongres Mobilności Aktywnej w Gdańsku

Ludzie na rowerach

W dwudniowym programie spotkań są wykłady, warsztaty oraz debaty związane z mobilnością pieszą i rowerową w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie też rowerowego przejazdu studyjnego po Gdańsku oraz wspólnego pikniku.

 

Nowoczesne miasta stawiają na ruch rowerowy, pieszy i komunikację miejską. Na kongresie dowiesz się, dlaczego warto zrezygnować z codziennego jeżdżenia samochodem i jak wygląda infrastruktura przyjazna rowerzystom.

 

Zagraniczni goście i nowinki ze świata

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku spotkają się przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, szkół wyższych oraz sami mieszkańcy i miłośnicy miejskiej jazdy rowerowej, m.in. z Polski, Włoch, Danii, Turcji czy Słowenii. Przez dwa dni będą rozmawiać o tym, jak projektować miasta i ich infrastrukturę, by ta była przyjazna i pieszym, i rowerzystom.

Wśród rozmów nie zabraknie informacji na temat Roweru Metropolitarnego – planów oraz oczekiwań, co do funkcjonowania systemu, który ma ruszyć już w 2018 roku. Kongres Mobilności to też świetna okazja do poznania nowinek ze świata rowerowego, np. rowerów wspomaganych elektrycznie. Drugiego dnia spotkania, poza warsztatami z projektowania przestrzeni publicznej, zostanie podsumowana rowerowa akcja European Cycling Challenge 2017 (Gdańsk od lat jest wśród liderów konkursu) oraz Rowerowy Maj.

Rowerzyści wezmą też udział w przejeździe studyjnym po Gdańsku oraz w wieczornym pikniku w Jelitkowie. Warunkiem uczestnictwa w kongresie i imprezach towarzyszących jest rejestracja.

 

8. Kongres Mobilności Aktywnej

  • 26-27 września 2017 r., wtorek godz. 8.45-19.00; środa godz. 8.45-15.15
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • pl. Solidarności 1
  • Gdańsk
  • bilety – wymagana rejestracja

Zobacz: program 8. Kongresu Mobilności Aktywnej

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.