Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Rowerowy Maj 2019. Do końca lutego zgłoś drużynę i wykręć nagrody na rowerze

Rowerowy Maj 2019. Do końca lutego zgłoś drużynę i wykręć nagrody na rowerze

Dziecko na rowerze

Urząd Miejski w Gdańsku już przyjmuje zgłoszenia drużyn do kolejnej edycji Rowerowego Maja. W zabawie mogą wziąć przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele – również z innych gmin. Chodzi o to, by jak najczęściej drogę do szkoły lub przedszkola pokonać na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2019 r.

Zdrowe nawyki uczniów

Zasady akcji są proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na zajęcia rowerem, deskorolką, hulajnogą lub na rolkach, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najlepsze szkoły w danych kategoriach oraz najaktywniejsi uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.

– Efekty i korzyści Rowerowego Maja są odczuwalne nie tylko dla uczniów i szkół, ale również dla samorządów i środowiska – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. – Nie tylko promujemy wśród najmłodszych jazdę ekologicznym środkiem transportu, ale również pokazujemy, jak okolice szkół i przedszkoli uczynić bezpieczne i przyjazne rowerzystom – tłumaczy.

Cała Polska jeździ

Pierwszy Rowerowy Maj zorganizowano w Gdańsku w 2014 r. Z roku na rok coraz więcej uczniów i nauczycieli włącza się w zabawę. Tylko w 2018 r. jeździło ponad 128 tys. osób, które łącznie wykręciły ponad 3 mln przejazdów. Wraz z rozwojem akcji Rowerowy Maj organizują kolejne miasta. Jest ich już 30, a w tegorocznej edycji wezmą udział m.in. Warszawa, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz. Zainteresowane Rowerowym Majem są prawie wszystkie gminy z Obszaru Metropolitarnego oraz kilka nowych miast, m.in. Tarnów, Koszalin, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski oraz Radom.

Oprac. mat. prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku

 

Aby zgłosić gminę i przyłączyć się do akcji Rowerowy Maj, należy napisać na adres: rowerowymaj@gdansk.gda.pl oraz wypełnić umowę wraz z załącznikami ze strony rowerowymaj.eu. Dokumenty należy odesłać do 28 lutego 2019 r. na adres:

Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej
Referat Mobilności Aktywnej
ul. Kartuska 5
80-103 Gdańsk
z dopiskiem „Rowerowy Maj 2019″.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.