Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Rowerowa wyprawa od źródeł do ujścia Wisły. Piękne widoki, rozległe starorzecza i historia tylko dla doświadczonych

Rowerowa wyprawa od źródeł do ujścia Wisły. Piękne widoki, rozległe starorzecza i historia tylko dla doświadczonych

Rowerowy Maraton Wisła 1200

Rowerowy Maraton Wisła 1200 startuje 6 lipca 2018 r. ze schroniska Przysłop pod Baranią Górą na wysokości 951 m n.p.m., nieopodal Wykapów Czarnej Wisełki. Trasa wyścigu biegnie powstającą Wiślaną Trasą Rowerową. Meta jest w Gdańsku.

 

Zgłosiło się już ponad 200 doświadczonych i zaawansowanych rowerzystów. Dla najlepszych do wygrania złote kalesony, pamiątkowe trofea oraz nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik wyposażony będzie w tracker gps zapisujący trasę, dzięki czemu będzie można śledzić jego zmagania na żywo w Internecie.

 

Przyroda i historia na trasie

Trasa wytyczona jest po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach. Jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych ograniczona jest do absolutnego minimum, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort obcowania z przyrodą i historią, których próżno szukać gdzie indziej w Europie. Po drodze będzie okazja, by zobaczyć rozległe starorzecza i rozlewiska pełne dzikich ptaków, wydmy i piaskowe łachy i klimatyczne miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał. RM Wisła 1200 to nie tylko Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk. Zachwyca urodą i osobliwością Janowca, Sandomierza, Zawichostu, Płocka, Dobrzynia, Chełmna, Świecia, Grudziądza i Gniewu.

 

Potrzebne dobre przygotowanie

Formuła rywalizacji w ultramaratonie kolarskim wymaga od uczestników solidnego przygotowania fizycznego i logistycznego. By zapewnić równe szanse wszystkim uczestnikom i spełnić wymagania reguł RM Wisła 1200 niedozwolone jest korzystanie z jakiegokolwiek wsparcia zaaranżowanego przed rozpoczęciem wyścigu i jakiegokolwiek wsparcia osób trzecich w trakcie wyścigu. Znaczy to tyle, że jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać albo kupić po drodze. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania trasy RM Wisła 1200, w tym jedzenia, picia, spania i serwisu sprzętu.

Szczegółowy informacje o wyścigu na stronie Rowerowego Maratonu Wisła 1200.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.